PKP zamykają przejazd pod wiaduktem

UWAGA KIEROWCY! UTRUDNIENIA W RUCHU NA UL. ORLEJ.

W piątek, 3 listopada zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym – informuje generalny wykonawca prac związanych z modernizacją linii kolejowej. Może to potrwać nawet cztery miesiące.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

 

Piesi, kierowcy, a zwłaszcza pasażerowie pociągów na czas prowadzonych prac przy remoncie i przebudowie wiaduktu PKP, muszą uzbroić się w cierpliwość. To centrum miasta i ruch samochodowy w tym miejscu jest duży. A dojazd do dworca PKP od 3 listopada br. będzie utrudniony. Zamknięty zostanie przejazd pod pierwszym wiaduktem kolejowym od strony ul. Orlej. Na pozostałym odcinku ul. Orla będzie przejezdna, ale nie na długo.

Możliwość wjazdu na dworzec będzie jedynie od strony ul. Warszawskiej. Pod wiaduktem nie przejdą też piesi, by dostać się na stację. Tymczasowo będzie istniała możliwość korzystania z przejścia na perony obok dawnej wieży ciśnień. Utrudnienia mogą potrwać od trzech do czterech miesięcy. Wykonawca, firma BUDIMEX SA. przeprowadzi całkowitą rozbiórkę wiaduktu i obniży jezdnię o jeden metr.

W planach jest też budowa nowego kolektora sanitarnego przez tory w ciągu ulic: Orla, Powstańców Warszawy i Armii Krajowej. Na czas tych prac (które potrwają około miesiąca) ze względów bezpieczeństwa nie będzie dojścia do kapliczki znajdującej się na łuku ul. Armii Krajowej, po stronie torów. Planowany wykop ma być tuż za kapliczką. Przejazd ul. Orlą z ul. Armii Krajowej będzie wtedy zamknięty. Nastąpi to na początku listopada.

O kolejnych utrudnieniach związanych z modernizacją linii kolejowej będziemy informowali na bieżąco.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.