Dom dziecka sprzedany

OTWOCK: CO POWSTANIE W SOPLICOWIE?

Budynek domu dziecka wraz z okalającą go działką przy ul. Myśliwskiej 2 w Soplicowie trafił w prywatne ręce. Powiat sprzedał nieruchomość za kwotę ponad 2 mln zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przez lata miejsce wśród lasów w Soplicowie kojarzyło się z dziećmi. Budynek domu dziecka wybudowano w 1939 roku. Nie jest on wpisany do rejestru zabytków. To duży obiekt o pow. zabudowy 265 m2, ma trzy kondygnacje i piwnicę. Na działce o pow. 1,9278 ha są też garaże, plac zabaw i parking. Podopieczni zostali przeniesieni do domu dla dzieci przy ul. Ujejskiego w Śródborowie.

Nieruchomość została sprzedana już przy pierwszym podejściu. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 998 tys. 314 zł (bez vat-u). Nowym nabywcą jest firma ELANDOM NIERUCHOMOŚCI z Józefowa. Trudno zatem sądzić, że kupiła budynek na własne potrzeby. Prawdopodobnie wystawi nieruchomość do sprzedaży.Ta sama firma kupiła jeszcze trzy pojedyncze działki po 1500 m2 sąsiadujące z Domem Dziecka.

Ten teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Warunki zabudowy inwestorowi wydaje prezydent. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Otwocka nieruchomość położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej na działkach leśnych. Oznacza to, że możliwa jest tam lokalizacja zabudowy, ale na 75 proc. pow. działki należy zachować zieleń o charakterze leśnym. Dopuszcza się obniżenie udziału tej powierzchni w przypadku działek, które w ewidencji gruntów nie stanowiły gruntów leśnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.