Wzięli dziki na muszkę

WAWER: POLUJĄ NA ZWIERZĘTA W MIASTACH.

Myśliwi zaczęli już polowanie na dziki na terenie Warszawy, m.in. w dzielnicy Wawer. Od 2 listopada do 15 grudnia trwa tu tzw. odstrzał sanitarny.

AJka

Wojewoda mazowiecki 20 października wydał rozporządzenie, w którym nakazał myśliwym odstrzał 240 dzików na Mazowszu (w stolicy jest 50 zwierząt). Jest to odstrzał sanitarny. Jego powodem ma być afrykański pomór świń (ASF) – wirusowa choroba świń przenoszona także przez dziki.

Odstrzał dzików będzie prowadzony w kilku warszawskich dzielnicach, m.in. w lasach na terenie Wawra, Rembertowa, Wesołej. Prowadzony jest przez łowczych Lasów Państwowych.

Przed przystąpieniem do polowania na konkretnym terenie osoby zajmujące się odstrzałem muszą powiadomić o tym Komendę Stołeczną Policji, straż miejską i Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Myśliwi muszą określić planowaną godzinę rozpoczęcia polowania oraz dokładny rejon, na którym będzie ono prowadzone.

Osoby związane z łowiectwem zapewniają, że będą strzelać do dzików jedynie w sytuacji, gdy będą miały absolutną pewność, że w pobliżu nie ma osób postronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.