Zamkną wiadukt

JÓZEFÓW: OBJAZDY DO KOŃCA ROKU.

A jednak! W związku z budową mostu przez Świder będzie zamknięty wiadukt na drodze wojewódzkiej nr 721 (ul. Jarosławska) w Józefowie. Droga nie będzie przejezdna do końca roku. Dla kierowców przygotowano objazdy.

SYLWIA WYSOCKA

W rozmowie z „Linią” wykonawca przeprawy, spółka Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty, zapewnił że dziś i jutro (wtorek 7 i środa 8 listopada) wiadukt na pewno będzie przejezdny. O tym, kiedy ma zostać zamknięty poinformujemy niezwłocznie, gdy zapadnie taka decyzja.

O zamknięciu wiaduktu dla ruchu mówiło się już w sierpniu. ZDP informował wte-dy, że w związku z budową nowego mostu wybudowany zostanie mur oporowy pod wiaduktem drogi wojewódzkiej nr 721. Na czas prowadzenia tych prac wiadukt będzie wyłączony z ruchu, a objazd poprowadzony zostanie ulicami Sikorskiego i Piłsudskiego. Nie była to jednak ostateczna decyzja, bo negocjowano z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich możliwość wykonania robót w technologii, która umożliwiłaby prowadzenie prac przy pozostawieniu wiaduktu przejezdnym. Mówiło się także o propozycji wahadłowego zamknięcia pasów ruchu.

Jednak w ubiegłym tygodniu Marek Dąbrowski, zastępca dyrektora ZDP, poinformował „Linię”, że ostatecznie podjęto decyzję o wyłączeniu wiaduktu z ruchu. Przewiduje się, że pozostanie on zamknięty do końca 2017 roku.

W związku z tym zlecono wykonanie odpowiednich znaków informujących o wytyczonych objazdach. Pojazdy, które dotychczas poruszały się drogą wojewódzką nr 721 i przejeżdżały wiaduktem w Józefowie, będą musiały pojechać ulicami: Wronią, Sikorskiego do ronda u zbiegu z ul. Skłodowskiej, a następnie – po przejechaniu przez przejazd kolejowy – do ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Polnej i ul. Piłsudskiego będą mogły włączyć się ponownie do ruchu na drodze wojewódzkiej nr 721. Analogicznie pojazdy będą mogły poruszać się w przeciwnym kierunku.

Informacja o zamknięciu wiaduktu i objeździe zmartwi nie tylko kierowców, którzy będą musieli korzystać z objazdu, ale także mieszkańców centrum Józefowa. Z wyliczeń wynika, że dotychczas przez przejazd przejeżdżało ok. 7 100 pojazdów dziennie. Na czas zmiany organizacji ruchu będzie to już ok. 11 600 pojazdów. – Mamy nadzieję, że uda się otworzyć tę drogę wcześniej niż przed końcem roku i zminimalizować uciążliwości – mówi w rozmowie z „Linią” Marek Dąbrowski z ZDP. – Na razie musimy zakładać tę mniej optymistyczną wersję, bo wiele zależy od postępu prac związanych z czynnikami, które nie są od nas zależne – zastrzega.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.