Aktywne przerwy

OTWOCK: KORYTARZ GIER W SP 12.

Najmłodsze klasy w Szkole Podstawowej nr 12 w Otwocku od około miesiąca cieszą się tzw. aktywnym korytarzem, na którym zgromadzono mnóstwo podłogowych planszówek. Pomysł sprawdza się znakomicie.

PRZEMEK SKOCZEK

Wiadomo, jak wyglądają szkolne przerwy – istne pandemonium, wrzask, bieganie, chaos. Próby zapanowania nad tym żywiołem mogą się wydawać beznadziejne, a jednak są na to sposoby.

– Nasz aktywny korytarz to inicjatywa Rady Rodziców, która sama pozyskała na ten cel środki. Wybraliśmy hol na drugim piętrze budynku A, gdzie urzędują najmłodsze klasy, i w założeniu to atrakcja dla dzieci z klas I-III, choć te z klas IV też tam zaglądają – opowiada dyrektor szkoły Beata Szydłowska. – Mam nawet wrażenie, że i najstarsi uczniowie są tymi grami zainteresowani, więc być może jak nieco znudzą się one maluchom, przeniesiemy je na dolny hol, na próbę.

Rzeczywiście przerwy zmieniły się nie do poznania. Hałas raczej pozostaje na tym samym poziomie, ale za to zamiast bezładnej bieganiny najmłodsi uczniowie wybierają gry i zabawę. Mają do dyspozycji m.in. wielkie pluszowe planszówki podłogowe: warcaby, kółko i krzyżyk, rzucanie do celu, twistera, w którym rączki plączą się z nogami i jest przy tym masę śmiechu. Dużym powodzeniem cieszą się też piankowe kostki, hula-hoop i pufy w kształcie piłek. Gratulujemy inicjatywy i polecamy ją innym szkołom. Naprawdę warto.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.