Nasi najlepsi!

KARATE: PASMO SUKCESÓW KSW SOKUDO.

XIII Puchar Polski Dzieci w Karate Fudokan połączony z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików strefy C i III Turniejem Sokudo CUP przyniosły masę emocji i kolejne znaczące sukcesy otwockich sportowców.

FILIP PYTLAWSKI

Zmagania turniejowe odbyły się w sobotę, 28 października w gościnnych progach hali sportowej otwockiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Cóż to były za zawody! Ileż znoju, potu, łez (czasem smutku, czasem radości) i okrzyków (bólu i szczęścia). Taki właśnie jest sport. Takie jest karate. A najpiękniejszą nagrodą za sukcesywną i ciężką pracę są medale, których w tym roku otwoccy karatecy zdobyli cały worek.

– Już drugi rok z rzędu Klub Sztuk Walk Sokudo zdobył pierwsze miejsce w rankingu klubów podczas Pucharu Polski Dzieci w Karate Fudokan. Dodatkowo Julia Giergiela i Czarek Mazurek zdobyli statuetki dla „Najlepszej zawodniczki” i „Najlepszego zawodnika” turnieju. W sumie na najwyższym stopniu podium nasi zawodnicy stawali aż 19 razy, na drugim miejscu – 17 razy, a na trzecim – 29 razy. Jak łatwo policzyć, wywalczyliśmy 55 medali. Pękam z dumy! – opowiada Waldemar Mazurek, trener i prezes KSW Sokudo.

Warto dodać, że drugie miejsce dla najlepszego zawodnika Pucharu Polski Dzieci zdobył młodszy brat Czarka, Szymon Mazurek. To wielkie osiągnięcie, ponieważ był on jednym z najmłodszych uczestników zawodów. Obaj chłopcy trenują pod okiem ojca i oto efekty. Gratulujemy! Dla Julii i Czarka będą to niezapomniane chwile, gdyż z końcem roku kończą wiek młodzika, a co za tym idzie wkraczają w wiek juniora młodszego.

W rankingu klubów KSW Sokudo zajęło pierwsze miejsce. Drugą lokatę wywalczyła ekipa Kumite z Żyrardowa, trzecią – Mazowiecka Szkoła Walk Karate Do Kuma-De z Sochaczewa, a czwarty był Klub Zanshin JKK z Jaktorowa. Wyróżnienie i nagroda dla najliczniejszej drużyny w tym roku trafiły do Stowarzyszenia „Satori – Karate dla każdego” z Jastrowia. Zainteresowanych indywidualnymi wynikami odsyłamy na stronę klubu http://www.sokudo.pl.

Podziękowania

  • Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację turnieju. Są to: prezydent miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak (patron honorowy), radni Jarosław Łakomski i Krzysztof Kłósek, Andrzej Wysoczański – naczelnik wydziału kultury, sportu i turystyki, Dariusz Bajkowski – przewodniczący Komisji Karate Tradycyjnego i Fudokan Polskiego Związku Karate, pracownicy urzędu miasta, Top Market Otwock, Baumex, inadrukuj.pl, Domfix, Kupiecka, Sawa-Wet, Ryszard Łątka, Maro, Komfort pralnia dywanów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, FitMedica, WZfoto oraz rodzice i wolontariusze z „Nukleonika”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.