Pieszy zginął na drodze

KOŁBIEL: TRAGICZNY WYPADEK NA „LUBELSKIEJ”.

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii! Kierowca volkswagena potrącił na Trasie Lubelskiej na wysokości wsi Bocian pieszego. 71-letni mężczyzna, który przebiegał przez jezdnię, zginął na miejscu.

AJka

W piątek, 27 października około godz. 6 mieszkaniec gminy Kołbiel, 71-letni Stanisław K., próbował przedostać się na drugą stronę ruchliwej Trasy Lubelskiej. Jednak kilka dni przed Wszystkimi Świętymi ruch na „Siedemnastce” był duży nawet w bardzo wczesnych godzinach. 71-latek przebiegał przez drogę na wysokości przystanku autobusowego i skrętu na Sępochów w miejscu, gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

W tym samym czasie od strony Kołbieli w kierunku Warszawy jechał volkswagen na lubelskich rejestracjach. Kierujący nim 68-letni Stanisław M. zbyt późno dostrzegł pieszego na drodze. Jak później stwierdził sprawca wypadku, mężczyzna pojawił się na jezdni nagle i chciał przebiec na drugą stronę. Kierowca próbował za wszelką cenę uniknąć potrącenia pieszego, ale bezskutecznie. Kiedy gwałtownie zahamował, w tył jego auta uderzył samochód jadący za nim.

– Kierujący volkswagenem potrącił 71-letniego mieszkańca gminy Kołbiel. Pieszy poniósł śmierć na miejscu – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze i prokurator.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.