Tajemnicza śmierć matki i syna

SOBIENIE-JEZIORY: TO NIE BYŁO ZACZADZENIE.

Policja wyjaśnia okoliczności tajemniczej śmierci 87-letniej Jadwigi K. i jej 60-letniego syna, których zwłoki odnaleziono w ich własnym domu. W pierwszej chwili podejrzewano, że matka i syn śmiertelnie zatruli się czadem. Śledczy wykluczyli jednak tę wersję.

AJka

Jadwiga K. i jej syn wiedli spokojne życie w niedużym domu w gm. Sobienie-Jeziory.

– Jadzia była żwawą i pogodną staruszką. Często chodziła na zakupy, co niedzielę była też w kościele na mszy – mówi pan Stanisław, który mieszka w sąsiedztwie. – Opiekowała się ciężko chorym synem, który już od dawna chorował, jednak ostatnio bardzo podupadł na zdrowiu. Niedawno wrócił ze szpitala – dodaje pan Stanisław. W sobotę, 21 października wnuczka pani Jadwigi poszła ją odwiedzić. – To wnuczka odkryła, że babcia i wuj nie żyją – przyznaje pan Grzegorz, inny sąsiad Jadwigi K. Dziewczyna powiadomiła służby.

– Zgłoszenie o znalezieniu dwóch ciał znajdujących się w jednym z domów jednorodzinnych w Sobieniach-Jeziorach otrzymaliśmy w sobotę o godz. 12.20 – informuje mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Na miejscu pojawili się strażacy, druhowie z OSP Sobienie-Jeziory, policja i karetka pogotowia.

W pierwszej chwili podejrzewano, że matka z synem zmarli w wyniku zaczadzenia. – Miernik nie potwierdził jednak obecności tlenku węgla w żadnym pomieszczeniu. Mimo to budynek został przewietrzony – podkreśla mł. kpt. Łodygowski.

Sprawą tajemniczej śmierci dwóch osób zajęli się policja i prokurator. Śledczy szybko wykluczyli zaczadzenie.

– W budynku nie doszło do kryminalnych zdarzeń. Osoby trzecie nie przyczyniły się do śmierci kobiety i mężczyzny. Kluczowe w tej sprawie będą sekcje zwłok 87-latki i jej 60-letniego syna, które wykażą, jaka była przyczyna zgonów – tłumaczy podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Jadwiga K. i jej syn zmarli z przyczyn naturalnych. Śmierć mężczyzny ma związek z żółtaczką, na którą od dawna się leczył. Prawdopodobnie matka znalazła martwego syna. Dla 87-latki to był szok. – Kobieta zmarła wskutek zawału serca – potwierdzają śledczy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.