Zamknięte ulice i chodniki przy stacji PKP

ŚWIDER: UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW I PIESZYCH!

Od wtorku, 14 listopada zamknięte będą wybrane fragmenty ul. Grunwaldzkiej i ul. Jana Pawła II. Utrudnienia w ruchu związane z trwającymi pracami przy modernizacji linii kolejowej przy stacji PKP w Świdrze mogą potrwać od trzech do czterech miesięcy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Prace na terenie stacji PKP w Świdrze, które prowadzi firma BUDIMEX, nabierają tempa. Za przejazdem kolejowym przy skrzyżowaniu ulic Majowej, Grunwaldzkiej i Jana Pawła II już jakiś czas temu zostały wycięte drzewa. Docelowo będą tam wyjazd z tunelu pod torami i rondo. Wykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac, które wiążą się z zamknięciem dla ruchu niektórych odcinków ulic i chodników w tym rejonie.

Od wtorku, 14 listopada kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ul. Grunwaldzkiej. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek jezdni od skrzyżowania z ulicami Majową i Jana Pawła II do ul. Zajęczej. Nieprzejezdna będzie też ul. Jana Pawła II na trzech odcinkach: od stacji kolejowej do skrzyżowania z ul. Majową, od skrzyżowania z ul. Majową i Grunwaldzką do ul. Lisiej i na odcinku po drugiej stronie torów – na wysokości ul. Górnej. Dojazd do stacji PKP Świder będzie możliwy jedynie ulicami Bagatela i Kukułczą. Przejezdna będzie ul. Majowa – w tym przejazd kolejowy.

Utrudnienia czekają także pieszych. Wyłączone z użytkowania będą chodniki po obu stronach ul. Majowej i na odcinku od skrzyżowania z ul. Górną do ogrodzenia Przedszkola nr 15. Będzie można korzystać z chodnika wzdłuż ul. Majowej, ale tylko po stronie ul. Bagatela.

Ruch pieszych poprowadzony zostanie wydzielonym pasem po jezdni ul. Majowej. Dojście do dworca od strony ul. Górnej będzie odbywało się specjalnym ciągiem poprowadzonym w pasie ulicy przez przejazd kolejowy, zamkniętym skrzyżowaniem z ulicami Grunwaldzką i Jana Pawła II, aż do przejścia dla pieszych.

Informacje o planowanym zamknięciu w tym tygodniu odcinków ulic i chodników w Świdrze przesłał do urzędu miasta wykonawca. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem podany termin zostanie dotrzymany, a nie przełożony tak jak to miało miejsce w przypadku zamknięcia przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ul. Orlej, które zostało przesunięte w czasie. Według najnowszych doniesień utrudnień w ruchu w okolicach wiaduktu powinniśmy spodziewać się po 20 listopada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.