Teatralne turbulencje

KRĘCI WAS SCENA I AKTORSTWO? TO IDEALNA PROPOZYCJA!

W piątek, 17 listopada rozpoczyna się cykl warsztatów i spektakli pod wspólnym hasłem „Za kulisami”. To inicjatywa wydziału promocji powiatu, która będzie realizowana w otwockim teatrze, Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz w józefowskim Miejskim Ośrodku Kultury.

PRZEMEK SKOCZEK

W powiecie otwockim działa sporo amatorskich grup teatralnych skupiających dzieci, młodzież i dorosłych. Projekt starostwa ma zachęcić do pogłębiania wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń. Nie jest on jednak adresowany wyłącznie do już grających. To też okazja, aby po raz pierwszy zajrzeć za tytułowe kulisy. Podczas serii spotkań i warsztatów będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych. Liczymy na silne aktorskie turbulencje. Wtedy na pewno będzie ciekawie.

Podczas warsztatów dla uczestników przewidziano poczęstunek. Dodatkowym bonusem jest kilka spektakli. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 22 788 15 34, wew. 387, oraz adresem e-mail: kbajer@powiat-otwocki.pl.

Program

 1. piątek, 17.11
  1. PMDK, Otwock
   1. Warsztaty „Emocje w scenie”, część I – Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund? Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami? – godz. 16-19.30, wstęp wolny.
 2. sobota, 18.11
  1. MOK, Józefów
   1. „Bajka o gajowym Chrobotku” – spektakl dla dzieci
    od lat trzech według bajki Vaclava Ctvrteka, autora przygód Rumcajsa, Żwirka i Muchomorka oraz Makowej Panienki – godz. 11-12, bilety 10 zł i 15 zł.
   2. Warsztaty „Emocje w scenie”, część II – godz. 14-17.30, wstęp wolny.
   3. Spektakl „Zrozumieć kobietę” młodzieżowego teatru Generacja – godz. 18-19, wstęp wolny.
  2. Teatr im. Jaracza, Otwock
   1. „Mały strażak” – spektakl Tadeusza Hankiewicza w wykonaniu aktorów otwockiego teatru, to zabawna, wierszowana historia o chłopcu, który zostaje strażakiem – godz. 17, bilety 15 i 20 zł.
 3. niedziela, 19.11
  1. Teatr im. Jaracza, Otwock
   1. Warsztaty dla dzieci łączące taniec i techniki aktorskie. Prowadzą instruktorzy Alternatywnej Sztuki Wyrazu – godz. 11-12, wstęp wolny.
   2. Warsztaty „Emocje w scenie”, część III – godz. 13-16.30, wstęp wolny.
 4. sobota, 25.11
  1. PMDK, Otwock
   1. Warsztaty improwizacji, a na nich sztuka teatralna, taneczna, muzyczna. Prowadzą aktorzy teatru Klancyk – godz. 16-19.30, wstęp wolny.
 5. niedziela, 26.11
  1. PMDK, Otwock
   1. Warsztaty rozwijające wyobraźnię. Prowadzi Małgorzata Szyszka. Po zajęciach odbędzie się pokaz filmu o Jerzym Grotowskim – godz. 16-19.30, wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.