Powiat też lubi się ślizgać

BĘDZIE LODOWISKO W PARKU.

Mamy dobrą wiadomość! W tym sezonie zimowym, podobnie jak w latach poprzednich, będzie można pojeździć na łyżwach w parku miejskim. Zagrożenie, że lodowiska nie będzie, minęło. Powiat dołoży miastu do sztucznej ślizgawki 50 tys. zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jeśli władze powiatu nie dofinansują lodowiska, to ślizgawki w parku nie będzie – postawili pod koniec października ultimatum otwoccy radni. Jako argument podnoszono,
że miasto wsparło w tym roku powiat kwotą 6 mln zł głównie na inwestycje drogowe, choć należy to do obowiązków powiatu. Dlatego radni uznali, że powiat powinien dołożyć się do lodowiska, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy Otwocka.

W ramach dobrej współpracy zarząd powiatu przychylił się do prośby otwockich radnych i zaproponował przekazanie na lodowisko kwoty 50 tys. zł. – Otwock to stolica powiatu. Liczymy na dalszą dobrą współpracę z miastem i chcemy udostępnić lodowisko również mieszkańcom pozostałych gmin – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski, który przyznał, że do takiego podejścia zachęcał najbardziej członków zarządu starosta Mirosław Pszonka.

Podczas dokończonej w tym tygodniu sesji rady miasta radni mają w budżecie zabezpieczyć pieniądze na lodowisko. Potrzeba ok. 160 tys. zł. Zostanie też podpisane porozumienie między miastem a powiatem, w którym zostaną określone warunki korzystania z lodowiska, m.in. to, aby uczniowie szkół powiatowych, tak samo jak otwockich placówek, mogli korzystać ze ślizgawki bezpłatnie.

W tym tygodniu ma zostać też ogłoszony przetarg na uruchomienie lodowiska, tak aby można było z niego skorzystać w pierwszych tygodniach grudnia. Być może ruszy już na mikołajki, o ile pogoda na to pozwoli.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.