Droższe śmieci

MIESZKAŃCY ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA ODBIÓR ODPADÓW.

Od nowego roku mieszkańcy Otwocka mogą spodziewać się podwyżki cen za odbiór śmieci. Najbardziej odczują ją ci, którzy nie segregują odpadów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Możliwy wzrost opłat jest konsekwencją przetargu na odbiór śmieci z terenu Otwocka. – Najlepszą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm (Remondis i Tönsmeier – dawniej Błysk).
Druga jest oferta firmy Lekaro. Różnica to ok. 100 tys. zł. Trzecią firmą, która przystąpiła do przetargu, był BYŚ – informuje wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański. Jeden oferent
z przyczyn formalnych został wykluczony z postępowania.

Wszystkie firmy, które wystartowały w przetargu, zaoferowały dużo wyższe ceny, niż chce przeznaczyć na to miasto (6 mln 360 tys. zł brutto). Najkorzystniejsza oferta jest wyższa o ok. 1 mln 770 tys. zł. Otwarcie ofert nastąpiło 6 listopada. W urzędzie miasta odbywają się teraz analizy, jak ta oferta przełoży się na cenę za śmieci, zwłaszcza że odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy musi być finansowany w całości z opłat mieszkańców.

W najbliższym czasie prezydent przedstawi radzie miasta takie informacje. Czasu na decyzje jest coraz mniej. Z końcem roku wygasa dwuletnia umowa podpisana między miastem a obecnym odbiorcą odpadów – konsorcjum firm Remondis i Tönsmeier.

OFERTY FIRM ŚMIECIOWYCH

  • 8 mln 130 tys. 204 zł – Remondis i Tonsmeier.
  • 8 mln 289 tys.174 zł – Lekaro.
  • 9 mln 539 tys. 999 zł – Byś.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.