Zamiast na wynagrodzenia dali na inwestycje

PIENIĄDZE SĄ, ALE NIE NA PENSJE DLA URZĘDNIKÓW.

Urzędnicy dostaną pensje, a prezydentowi będzie groziło naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Otwoccy radni konsekwentnie nie zgadzają się na przekazanie dodatkowych pieniędzy na wynagrodzenia w urzędzie, jeśli prezydent nie przedstawi żądanych dokumentów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Podczas sesji rady miasta 14 listopada prezydent Zbigniew Szczepaniak podjął kolejną próbę zwiększenia puli środków na pensje urzędników, tak aby wystarczyło pieniędzy na ten cel do końca roku. Zaproponował, by przesunąć 735 tys. zł, ze środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Większość rady miasta zdecydowała jednak inaczej. Kwota została częściowo rozdysponowana na rozstrzygnięcie przetargów i zapytań ofertowych, tak aby prace budowlane mogły być wykonane do końca roku (patrz ramka).

– Mimo, że niektóre państwa poprawki do uchwały budżetowej uważam za zasadne, to jednak w całości nie zgadzam się na takie zmiany w budżecie – podkreślił na sesji prezydent.

Co do wynagrodzeń urzędników nadal nie ma porozumienia. Radni w dalszym ciągu czekają, aż prezydent przedstawi im listę wszystkich pracowników (bez imion i nazwisk) urzędu miasta wraz ze stanowiskiem, np. inspektor, specjalista, kierownik, pomoc administracyjna, i kwotami wynagrodzenia brutto za maj 2017 r. i dla porównania z 2013 r. Radni podkreślają, że ujawnienie tych informacji nie narusza w żadnym wypadku obowiązujących przepisów. Prezydent zarzeka się, że takich danych zgodnie z prawem nie może ujawnić. No i mamy pat.

Wiadomo już, że w kasie miasta zabraknie pieniędzy na listopadowe wynagrodzenia. – Pensje zostaną wypłacone, ale będę miał dyscyplinę finansów publicznych – powiedział w rozmowie z „Linią” prezydent Szczepaniak. Chodzi o rozdysponowanie publicznych pieniędzy niezgodnie z zapisami uchwały budżetowej. Za to grozi prezydentowi naruszenie dyscypliny o finansach publicznych i w konsekwencji może otrzymać on upomnienie, naganę, karę pieniężną, a w naj- gorszym wypadku zakaz pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi.

Nie dali na pensje, dali na inwestycje

  • Projekt i budowa chodników w ul. Czecha (od ul. Mieszka I do ul. Chrobrego).
  • Projekt i budowa utwardzonego pobocza z kostki eko w ul.Czecha (od ul. Ambasadorskiej do ul. Chrobrego).
  • Projekt i budowa oświetlenia przy Przedszkolu nr 16 oraz na terenie przyległego osiedla przy ul. Andriollego.
  • Wykonanie projektu budowy ul. Kreciej (od posesji nr 69 do skrzyżowania z ul. Majową).
  • Projekt i budowa jezdni w ul. Łukasińskiego (od ul. Portowej do ul. Turystycznej) wraz z wjazdami na posesję.
  • Projekt i budowa progów zwalniających w ul. Turystycznej.
  • Projekt i budowa brakującego oświetlenia w łączniku (od ul. Wierzbowej do ul. Mickiewicza).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.