Daj się zamknąć i kombinuj

WAWER: ZABAWA Z HISTORIĄ W TLE.

Escape room, czyli pokój ucieczek lub zagadek, został otwarty w anińskiej filii Wawerskiego Centrum Kultury. To tymczasowy projekt, który będzie działał do 30 listopada.

PRZEMEK SKOCZEK

Na czym polega idea zabawy pod hasłem „escape room”, zapewne większość wie, ale dla porządku przypominamy. To pomieszczenie, w którym zostajemy zamknięci, a naszym zadaniem jest znaleźć sposób, jak się z niego wydostać. Pokój jest pełen ukrytych zagadek, prowadzących nas od jednej do drugiej, jak po sznurku, aż do rozwiązania, którym zazwyczaj jest schowany gdzieś klucz. Zabawa jest kapitalna, wymaga myślenia, kombinowania, logiki i wyobraźni, często także współpracy w grupie. Wywołuje mnóstwo emocji i adrenaliny, ponieważ zazwyczaj nasz czas jest ograniczony.

W Aninie powstał pokój zagadek pod hasłem „Najważniejsza depesza” i jest on częścią projektu „Depesza z Polski”, dofinansowanego ze środków Biura Programu Niepodległa. Na przedsięwzięcie składa się szereg działań edukacyjno-animacyjnych związanych z obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadania, jakie czekają nas w pokoju zagadek, także są związane z tymi wydarzeniami. Jako gracze wcielamy się w postać adiutanta brygadiera Józefa Piłsudskiego. Jest rok 1918, znajdujemy się na terenie zdobytej przez Polaków cytadeli warszawskiej i musimy odnaleźć zawieruszoną depeszę Piłsudskiego. Partnerami WCK w tym projekcie są: Semper Fidelis Res Publicae i Stowarzyszenie Avangarda.

Polecamy tę historyczno-detektywistyczną zabawę. Wystarczy się zapisać i zarezerwować termin, dzwoniąc pod numer 22 815 41 40 lub pisząc na adres: anin@wck-wawer.pl pds

WCK Anin, ul. V Poprzeczna 33, tel. 22 815 41 40, http://www.wck-wawer.pl, 20-30.11, godz. 12-17, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.