Mało punktów do schetynówek

NIEWIELKIE SZANSE NA DOFINANSOWANIE.

Ogłoszono wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie gminnych i powiatowych inwestycji drogowych na lata 2016-2019. Znalazły się na niej również projekty z naszego terenu. Niestety zajęły odległe miejsca na liście.

SYLWIA WYSOCKA

Już od pierwszej edycji program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony samorządowców. Wiele powiatów i gmin z terenu województwa mazowieckiego co roku ubiega się o dofinansowanie z rządowego budżetu na inwestycje drogowe. Dzięki pozyskanym środkom z tzw. schetynówek m.in. w październiku zakończono przebudowę kolejnego odcinka drogi z Celestynowa do Otwocka (wspólna inwestycja powiatu otwockiego i gmin Otwock i Celestynów).

Niedziwne więc, że nasi samorządowcy złożyli wnioski do nowego naboru. W 2018 roku do podziału będzie ponad 105 mln zł (połowa na drogi powiatowe, połowa na gminne). Wiadomo już, że na wstępnej liście rankingowej zatwierdzonej przez wojewodę mazowieckiego znalazło się 47 projektów powiatowych i 85 gminnych. Wśród nich są również te z terenu powiatu otwockiego. Niestety zajęły one bardzo odległe miejsca (patrz ramka) i raczej mają niewielkie szanse na dofinansowanie.

Kwota, o jaką wnioskują wszystkie wpisane na listę samorządy, przekracza wysokość środków przyznanych na 2018 rok i wynosi w sumie blisko 196 mln zł (z czego na ponad 89 mln zł dofinansowania liczą powiaty, a na 106 mln zł – gminy). Największe szanse na pieniądze mają te, które zdobyły największą liczbę punktów. Ostateczną listę poznamy pod koniec roku. Do 31 grudnia wojewoda mazowiecki ogłosi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

Lista rankingowa – projekty z naszego terenu

Projekty powiatowe – 47 projektów na liście
– 46. miejsce – powiat otwocki – przebudowa na rondo skrzyżowania dróg powiatowych:
– ul. Karczewskiej z ul. Batorego i ul. Matejki w Otwocku.
Projekty gminne – 85 projektów na liście
– 61. miejsce – Celestynów – przebudowa ulic Krasińskiego i Parkowej w Starej Wsi.
– 71. miejsce – Józefów – budowa jezdni, chodnika i ścieżki w ul. Szerokiej – etap I.
– 76. miejsce – Karczew – przebudowa ulic Westerplatte i Różanej w Karczewie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.