Zamykają Mozaikową tylko na kilka dni

WAWER PROTESTOWAŁ. INWESTOR ZMIENIŁ ZDANIE!

Uwaga kierowcy! Mamy dobrą wiadomość. Ul. Mozaikowa w Miedzeszynie miała być zamknięta przez rok, ale inwestor zmienił zdanie. Ulica na odcinku od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej będzie zablokowana tylko przez kilka dni, od poniedziałku, 27 listopada od godz. 13. – A jednak można budować obwodnicę bez zamykania Mozaikowej na cały rok – cieszą się mieszkańcy Wawra.

AGNIESZKA JASKULSKA

Na wysokości ul. Mozaikowej i ul. Patriotów w Miedzeszynie powstanie węzeł komunikacyjny „Patriotów”. O utrudnieniach drogowych związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy „Linia” pisała 20 listopada. Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oraz wykonawca robót, spółka Warbud, od dawna zapowiadali, że pod koniec listopada zamkną fragment ul. Mozaikowej aż na rok. Jednak w środę, 22 listopada podczas spotkania z Zarządem Dzielnicy Wawer inwestor zmienił zdanie.

Okazało się, że nie trzeba blokować tego odcinka na wiele miesięcy. Jest to niezwykle ważne ze względu na to, że ul. Mozaikowa obecnie stała się dla większości kierowców z powiatu otwockiego i Wawra główną trasą dojazdową do centrum stolicy. Dlatego mieszkańcy dzielnicy i władze Wawra od dawna apelowali o to, aby nie zamykać jej na tak długo. Protestowano również przeciwko zamknięciu na półtora roku ul. Patriotów. Liczne apele poskutkowały, bo inwestor jednak zmienił zdanie. GDDKiA zapewnia, że ul. Mozaikowa zostanie wyłączona z ruchu tylko na kilka dni.

W poniedziałek, 27 listopada ok. godz. 13 zostanie zamknięty przejazd ul. Mozaikową od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej. – Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez tydzień. Na początku grudnia droga będzie przejezdna – informuje Urząd Miasta Warszawy. – Wyłączenie tej części ulicy z ruchu umożliwi wykonanie wielu prac związanych z budową obwodnicy – podkreśla w rozmowie z „Linią” Joanna Szwed ze spółki Warbud. – Aby ułatwić komunikację, sugerujemy objazd zachodnią częścią ul. Patriotów, na którą kierowcy dotrą od południa ul. Bysławską, a od północy ul. Przewodową – dodaje Szwed.

Wykonawca robót zapewnia, że obecnie zamknięta ul. Mozaikowa, na odcinku od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej – ponownie będzie przejezdna dla kierowców w poniedziałek, 4 grudnia!

Dla kierowców najważniejsze jest, że ul. Mozaikowa nie będzie zablokowana na stałe przez rok. Przez tych kilka dni, kiedy będzie zamknięta, spółka Warbud ma przebudować m.in. instalacje podziemne. Planowane są jednak kolejne czasowe zamknięcia. Natomiast w 2018 r. (prawdopodobnie w wakacje) zapowiadane jest zablokowanie ul. Mozaikowej na trzy miesiące ze względu na budowę wiaduktu.

W kwestii zamknięcia ul. Patriotów nadal nie ma rozwiązania.

Jak zapewniają władze dzielnicy, sprawa wyłączenia z ruchu części tej ulicy jest nadal dyskutowana. Wstępnie Zarząd Dzielnicy Wawra zaproponował przeprowadzenie objazdów dla samochodów osobowych po wschodniej stronie ul. Arniki i ul. Drozdową. Z kolei wykonawca zadeklarował wybudowanie przejścia dla pieszych przy ul. Wolnej umożliwiającego dzieciom dojście do szkoły.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.