Jest w czym wybierać

PRACA CZEKA NA PRACOWNIKA.

Rekordowa liczba wystawców i odwiedzających – tak organizatorzy, pracodawcy i zwiedzający oceniają tegoroczną edycję otwockich targów pracy, które odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Otwocku.

W czwartek, 23 listopada w sali gimnastycznej Technikum Nukleonicznym w Otwocku odbyła się kolejna edycja targów pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy
w Otwocku. Uczestnicy targów mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy i porozmawiać z pracodawcami.

W „Nukleonie” wystawili się zarówno mali, jak i najwięksi pracodawcy działający w naszym regionie. Pracowników na otwockich targach poszukiwali m.in. Jeromino Martins Polska SA (właściciel sieci dyskontów Biedronka), BP Polska Services (sieć stacji paliw BP) czy spółka AmRest (m.in. restauracje KFC).

Pracę na stanowiskach spedytor międzynarodowy, pracownik ds. obsługi transportu, klienta, koordynator transportu, czy specjalista ds. fakturowania oferowała spółka Link, jedna z największych firm transportowych w Polsce, mająca siedzibę w Wiązownie. – W związku ze zmianą właściciela, a tym samym planami dalszego rozwoju firmy, szukamy pracowników na różne stanowiska. Obecnie w całej Polsce zatrudniamy 800 kierowców i blisko 200 osób do obsługi. Wraz z zakupem nowej floty samochodów wzrosło zapotrzebowanie na pracowników – mówi Sylwia Dymowska z działu marketingu firmy Link. – Nasza oferta spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Przeprowadziliśmy kilka rozmów kwalifikacyjnych – dodaje nasza rozmówczyni.

Pracowników poszukuje również karczewski potentat w branży drobiarsko-mięsnej SuperDrob. – Oferujemy pracę przede wszystkim dla pracowników produkcyjnych, m.in. operatorów urządzeń przetwórstwa drobiu – mówi Joanna Krzysztoszek HR Business Partner w zakładach SuperDrob. – To nie jest nasz pierwszy udział w targach. W tym roku jesteśmy mile zaskoczeni dużą frekwencją zarówno ze strony pracodawców, jak i osób szukających zatrudnienia.

Zadowolenia z udziału w targach nie ukrywa również właściciel firmy Menut z Dąbrówki (gm. Celestynów). – Mamy stały zespół ludzi, ale w związku z dalszym rozwojem firmy szukamy kierowców, sprzedawców i przedstawicieli handlowych. Podczas targów przeprowadziliśmy kilkanaście rozmów kwalifikacyjnych. W przypadku sześciu osób rozmowy zakończyły się obiecująco – przyznaje Przemysław Popis.

Praca czeka także w firmie Siwińscy. Producent metalowych mebli poszukuje do swojego zakładu spawaczy, lakierników proszkowych i operatorów do obróbki skrawaniem.
– W związku ze stale rosnącą liczbą zamówień chcemy zatrudnić dodatkowych pracowników. Szukamy osób, które rzetelnie i obowiązkowo będą podchodzić do obowiązków – mówi Zdzisław Siwiński, właściciel firmy.

Na targach obecna była również „Linia Otwocka”. Na naszym stoisku osoby szukające pracy mogły zamówić bezpłatne ogłoszenie publikowane w papierowym wydaniu LO i na naszej stronie internetowej.

– Jak widać po liczbie przedsiębiorców i odwiedzających, zainteresowanie targami stale rośnie. W przyszłym roku będziemy chcieli zorganizować targi w czerwcu, na świeżym powietrzu – zapowiada w rozmowie z „Linią” Danuta Wolska-Rzewuska, dyrektor PUP w Otwocku.

Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Otwockiego, a patronat medialny „Linia Otwocka.”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.