Zamachowski czyta Leśmiana

OTWOCK: ROZMARZONA BAJA BOOK.

4 i 20 grudnia – zapamiętajcie te daty, ponieważ właśnie wtedy otwocką księgarnię Baja Book odwiedzi Zbigniew Zamachowski. Aktor będzie czytał bajki w ramach projektu „Księgarnia Marzeń”.

PRZEMEK SKOCZEK

Jak pisaliśmy już przed kilkoma tygodniami, Otwock jest jednym z trzech miast w Polsce, które biorą udział w projekcie „Księgarnia Marzeń”, realizowanym przez Fundację Legalna Kultura. Promuje on czytelnictwo oraz wspiera niewielkie księgarnie, które zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Spotkania mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na te miejsca oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania.

Przebieg spotkań jest następujący. Wybrane miejsca odwiedzają znani artyści i wspólnie z gośćmi czytają fragmenty książki. Najpierw tylko jej początek, potem rodzice czytają z dziećmi dalej i po pewnym czasie następuje ponowne spotkanie, czytanie zakończenia z tą samą gwiazdą i rozmowy o ksiażce. W Otwocku tym gościem będzie właśnie Zbigniew Zamachowski, a wybraną lekturą są przepiękne „Klechdy sezamowe” Bolesława Leśmiana. Zaczniemy w przyszły poniedziałek, 4 grudnia, a akcję podsumujemy w środę, 20 grudnia.

To propozycja dla dzieci w wieku od siedmiu lat, koniecznie z rodzicem. Wstęp jest oczywiście wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy ruszyły: kontakt@bajabook.pl pds

Baja Book, ul. Warszawska 32, tel. 508 176 164, http://www.bajabook.pl, poniedziałek, 4.12 godz.17.30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.