Magia ślubów

I EDYCJA TARGÓW DLA PRZYSZŁYCH MAŁŻEŃSTW ZA NAMI.

W pierwszych targach ślubnych „Otwock z welonem” wzięło udział 30 wystawców. – Szacujemy, że ich stoiska odwiedziło około 500 zwiedzających. Były to głównie pary narzeczeńskie i ich bliscy, zainteresowani konkretnymi usługami – mówi Monika Rozalska, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Domu Medialnego.

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu par, które na zawsze chcą związać się węzłem małżeńskim. Nie dziwne więc, że narzeczeni na długo przed ślubem chcą zaplanować to wydarzenie ze szczegółami. Doskonałą okazją do tego była była pierwsza edycja targów ślubnych „Otwock z welonem”, które odbyły się w niedzielę, 19 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku. Organizatorem imprezy był Mazowiecki Dom Medialny, partnerem głównym była restauracja „Stylowa”, a patronat medialny objęła m.in. „Linia Otwocka”.

Dla każdego coś dobrego

Fotobudka, aranżacje sal z dmuchanymi balonami, zaproszenia ślubne, pokazy iluzjonisty, czy słodkie fantazje – to tylko niektóre atrakcje z targowej oferty.

Szczególną uwagę przykuwały trzy stoiska. Na pierwszym z nich mogliśmy zapoznać się z bogatą ofertą Sali Bankietowej u Wielgołaskich znajdującej się w Ostrowiku (gm. Celestynów). Królowały na nim apetycznie wyglądające, pachnące i przepyszne słodycze oraz weselne wypieki. Odwiedzające stoisko pary mogły również zobaczyć przykładową dekorację stołu weselnego.

Drugie z wyróżniających się stoisk przygotowała Lawendowa Dolina. Jej właściciele założyli we wsi Gadka (gm. Kołbiel) plantację lawendy. W czasie jej kwitnienia urzeka ona zarówno zapachem, jak i kolorem. Nieprzypadkowo więc Lawendowa Dolina oferuje młodym parom i fotografom plenery rodem z Prowansji. Lawenda królowała również w bukietach, ślubnych dekoracjach czy zdobionych słoiczkach ze zrobionym z niej syropem – unikalnym prezentem od młodych dla weselnych gości.

Trzecie stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, należało do Centrum Ślubnego Art-Deco, od kilkunastu lat specjalizującego się w dekoracjach ślubnych, studniówkowych i komunijnych. Stoisko przyciągało uwagę wielkim, podświetlanym napisem „LOVE”, który podczas ślubnego przyjęcia doskonale sprawdza się jako podstawa weselnego stołu, przy którym zasiada młoda para. Na stoisku królowały dodatki dekoracyjne, m.in. świeczniki, świece, flakony. Efektownie prezentowało się bogato zdobione tło znajdujące się za stołem pary młodej.

W plener do… Portugalii

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska firm realizujących zdjęcia ślubne i zajmujących się filmowaniem. A było w czym wybierać. Krzysztof Szuba z Szuba Art Foto oferuje młodym parom przepiękne plenery m.in. w Portugalii, we Włoszech i w Norwegii. – Naszych klientów zabieraliśmy już do Werony, Wenecji i na przepiękne wybrzeże Portugalii. Teraz jedziemy z młodymi do czarującej fiordami Norwegii – mówi w rozmowie z „Liną” Krzysztof Szuba.

Jeśli już organizujemy wesele, to oczywiście nie może zabraknąć muzyki. Podczas targów zaprezentował się m.in. DJ Crow, w ofercie którego młodzi mogli znaleźć różnorodną muzykę, począwszy od lat 60. przez muzykę weselną, taneczną, aż po najnowsze hity.

Czym do ślubu?

 

Wybór tego, czym narzeczeni pojadą do ślubu, wcale nie jest prostą sprawą. Zapewne kiedyś było łatwiej, bo oprócz Poloneza Caro i Fiata 125p z ubraną w suknię ślubną lalką na masce nie było dużego wyboru. Czasy się zmieniły i teraz młodzi mają twardy orzech do zgryzienia. Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się auta retro. Przed budynkiem szkoły mogliśmy podziwiać zabytkowe auta z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, m.in. zjawiskowego Rolls-Royca Hoopera rocznik 1933. Na zwolenników współczesnej motoryzacji czekał Chrysler C300 w ekstrawaganckim złotym kolorze. Jednak największym hitem była królewska kareta, w której parę nowożeńców w bajeczną przejażdżkę pociągną dwa konie.

Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający pozytywnie ocenili pierwszą otwocką edycję targów ślubnych. Ci ostatni zwracali jednak uwagę na to, że wśród wystawców zabrakło salonów fryzjerskich, sukni ślubnych i… szkół tańca.

Pary, którym umknęły otwockie targi, zapraszamy już w nowym roku do Mińska Mazowieckiego. W niedzielę, 28 stycznia w Zespole Szkół im. Polskiej Macierzy Szkolnej (ul. Piękna 7a) odbędzie się VIII edycja targów „Z welonem w Mińsku Mazowieckim”.

Komentarz:

Monika Rozalska, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Domu Medialnego

  • Targi ślubne w Otwocku organizowaliśmy po raz pierwszy i spotkaliśmy się z ogromną życzliwością. Bardzo dobrze układała się nam współpraca zarówno z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, gdzie organizowaliśmy targi, jak i z lokalnymi mediami oraz portalami samorządowymi. Cieszy nas też tak duże zainteresowanie targami lokalnych firm z branży ślubnej i weselnej. Już dziś mamy informacje, że część wystawców jest zainteresowana udziałem w naszych kolejnych przedsięwzięciach nie tylko w Otwocku, ale również w Mińsku Mazowieckim. Zgłaszają się też firmy z Otwocka i okolic, które w tym roku z różnych względów nie mogły zaprezentować się na naszej imprezie, ale zapowiadają swoją obecność podczas kolejnych edycji. To bardzo cieszy i pokazuje, że tego typu impreza jest potrzebna zarówno wystawcom, jak i osobom planującym ślub i wesele. Dlatego mamy nadzieję, że targi ślubne „Otwock z welonem” będą wydarzeniem cyklicznym, a my dołożymy starań, aby podczas kolejnych edycji nie zabrakło ciekawych ofert i atrakcji dla wystawców i zwiedzających.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.