Nikt nie chce zasypać „dziury”

OTWOCK: W CENTRUM MIASTA BEZ ZMIAN.

Wielka dziura nigdy nie zniknie z Otwocka?! Na razie na to wygląda. Żadna firma nie zgłosiła się do zasypania części wykopu tzw. dziury w centrum Otwocka oraz wybudowania nowego, stalowego ogrodzenia wokół niedokończonej galerii. W tej sytuacji nie ma szans na zabezpieczenie placu budowy jeszcze w tym roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ogłoszony na początku listopada przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Otwocku przetarg dał nadzieje, że wizerunek centrum miasta wkrótce się poprawi, a mieszkańcom zostanie udostępniony ogrodzony teraz teren zielony z ławkami, latarniami i fontanną. Niestety, żadna firma nie przystąpiła do przetargu. Oferty można było składać do 20 listopada. Jak powiedział nam PINB, nie było żadnych pytań, telefonów czy zainteresowania sprawą. Być może stało się tak ze względu na koniec roku i krótki termin wykonania prac (do 20 grudnia br.).

Do wykorzystania było ponad 400 tys. zł, które PINB otrzymał od wojewody. Jak powiedział „Linii” Andrzej Ćwiek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, będzie on prowadził rozmowy, aby te pieniądze nie przepadły i żeby można było zabezpieczyć teren budowy niedokończonej galerii w przyszłym roku.

Podobne działania zamierzają podjąć otwoccy radni, którzy już raz wspólnie z posłanką Anitą Czerwińską skutecznie interweniowali u wojewody, żeby jak najszybciej zabezpieczyć osuwający się wykop i naprawić ogrodzenie „dziury”. – Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w zabezpieczeniu na 2018 rok środków dla PINB i żeby w przyszłym roku problem tzw. wielkiej dziury choć częściowo został rozwiązany – komentuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.