Skok z łomem w ręku

WIĄZOWNA: SĄSIEDZI UDAREMNILI WŁAMANIE DO DOMKU.

Mirosław K. został przyłapany na gorącym uczynku podczas włamania do domku  letniskowego. Nie wiedział, że jest obserwowany przez czujnych sąsiadów, którzy wezwali policję. Rabuś nie zdążył nic ukraść, bo na jego drodze stanęli funkcjonariusze, którzy zakuli go w kajdanki.

AGNIESZKA JASKULSKA

Kilka dni temu 62-letni Mirosław K. upatrzył sobie jeden z domków letniskowych przy ul. Choiny w Woli Karczewskiej w gm. Wiązowna. W niedużym budynku od dawna nikt nie urzędował, dlatego mężczyzna uznał, że będzie to łatwy i szybki włam. Rabuś przez chwilę kręcił się po okolicy. Nie wiedział, że jest ukradkiem obserwowany przez okolicznych mieszkańców. Mężczyzna z łomem w ręku po cichu zakradł się na teren domku letniskowego, który planował okraść.

Przeskoczył przez ogrodzenie posesji i ruszył w kierunku budynku. Mirosławowi K. jednak daleko było do kociej gracji. Zachowywał się na tyle głośno, że sąsiedzi od razu zorientowali się, że jest złodziejem, i zaalarmowali policję. – Dyżurny komisariatu w Józefowie został powiadomiony przez mieszkańców Woli Karczewskiej, że zauważyli oni mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie działki znajdującej się przy ul. Choiny – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Mieszkańcy podkreślali, że mężczyzna, który przeskakiwał przez ogrodzenie posesji, miał w ręku łom – dodaje Wasilewicz.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że Mirosław K. chwilę wcześniej usiłował włamać się do budynku, ale nie zdążył nic ukraść. – Gdy policjanci dojeżdżali pod wskazany adres, zauważyli mężczyznę znajdującego się tuż przy ogrodzeniu posesji. Jak się okazało, chwilę wcześniej usiłował włamać się do budynku, ale nie zdążył nic ukraść, gdyż na miejscu pojawili się funkcjonariusze – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz.

I dodaje, że Mirosław K. został przyłapany na gorącym uczynku. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Zabezpiecz garaż lub działkę przed kradzieżą

Policjanci podpowiadają, jak zadbać o swoją nieruchomość oraz w jaki sposób uchronić się przed kradzieżami, do których często dochodzi w mieszkaniach, domach czy na działkach:

  • Sprzęt ogrodniczy czy elektronarzędzia, m.in. piły, agregaty, kosiarki, powinno się przechowywać w dobrze zabezpieczonym miejscu, np. w garażu. Drogiego sprzętu lepiej nie zostawiaj na działce.
  • Zachowaj dokumenty gwarancyjne sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
  • Altankę lub domek na działce należy zabezpieczyć. Warto zamontować atestowane zamki w drzwiach, oknach i bramie. To z pewnością odstraszy przestępców, a jeśli to ich nie zniechęci, to chociaż znacznie utrudni im włamanie się do środka.
  • Odjeżdżając z działki, sprawdź, czy faktycznie wszystko zamknąłeś na trzy spusty. Co pewien czas tam zaglądaj. Włamywacze wykorzystują długą nieobecność właściciela.
  • Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy – w ten sposób rabusie sprawdzają miejsca, które planują okraść.
  • O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z innymi – poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze n działki i wszystkie niepokojące sytuacje.
  • Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy zgłaszać na policję.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.