Wpadła szajka bombiarzy

WIEMY, KTO WYWOŁAŁ ALARM W SĄDZIE.

Nastoletnia Karolina L. to niezłe ziółko! 18-latka była szefową bandy, która wywołała alarm bombowy na terenie Sądu Rejonowego w Otwocku i postawiła na nogi wszystkie służby. To ona zleciła Dariuszowi D. wszczęcie alarmu. Cała szajka wpadła już w ręce otwockich policjantów. „Linia” zdradza motywy ich działania.

AGNIESZKA JASKULSKA

W sądzie są dwie bomby, będą fajerwerki! – usłyszała pracownica otwockiego sądu, która w czwartek, 9 listopada rano odebrała telefon. Do akcji wkroczyły służby, m.in. policja z psami tropiącymi, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Warszawy z robotem pirotechnicznym, straż pożarna i służby medyczne. Z budynku ewakuowano około 150 osób. O szczegółach akcji służb mundurowych w sądzie „Linia” informowała 13 listopada.

– Funkcjonariusze metr po metrze przeszukali cały budynek. Na szczęście alarm okazał się fałszywy – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. Skrupulatnie zbierali informacje i analizowali zebrany materiał dowodowy. Przejrzeli m.in. nagrania z monitoringu w sądzie – zaznacza asp. sztab. Wasilewicz.

Jak po nitce do kłębka śledczy kilkanaście godzin później dotarli do całej szajki odpowiedzialnej za wszczęcie fałszywego alarmu. Kilka dni temu zatrzymano 18-letnią Karolinę L., mieszkankę Warszawy, która jeszcze się uczy. Wpadli również jej wspólnicy z Otwocka: 48-letni Dariusz D. oraz 18-letnia uczennica Weronika T.

Nastolatka z Otwocka podłożyła atrapę bomby

Okazało się, że 18-letnia Karolina L. miała własne powody, aby w czwartek utrudnić pracę wymiarowi sprawiedliwości. Tego dnia w sądzie miało odbyć się posiedzenie w sprawie jej bliskiego przyjaciela Łukasza G., który obecnie znajduje się w więzieniu. Karolina L. bardzo chciała mu pomóc, aby posiedzenie się nie odbyło. Dlatego dokładnie obmyśliła scenariusz działania, w które wciągnęła naiwną przyjaciółkę i 48-letniego mężczyznę. Nastoletnia szefowa szajki przekonała wspólników, że wszczęcie alarmu w sądzie będzie głupim żartem, za który nie poniosą kary. Karolina L. przygotowała atrapę ładunku wybuchowego – puszkę po napoju energetycznym okleiła taśmą i przekazała Weronice T., której zleciła podłożenie paczki w sądzie.

Dziewczyna o kręconych blond włosach weszła do budynku otwockiego wymiaru sprawiedliwości i poszła korytarzem do pomieszczeń Biura Obsługi Interesantów na parterze (ten moment zarejestrowały kamery). Usiadła przy stoliku, poczekała kilka minut i obok krzesła położyła zawiązaną na supeł reklamówkę, w której była paczuszka. Potem wyszła z budynku. Reszta należała do Dariusza D., którego atrakcyjna Karolina L. przekonała, aby zadzwonił do sądu i wszczął alarm. 48-letni mieszkaniec Otwocka nie umiał odmówić nastolatce i zrobił dokładnie to, co mu kazała.

Dwa areszty i 20 tys. zł kary

Kilka dni temu szajka bombiarzy została zatrzymana. – Karolina L. oraz Dariusz D. usłyszeli w prokuraturze zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. Wymiar sprawiedliwości nie miał wątpliwości, że to nastoletnia Karolina L. wpadła na ten pomysł i przekonała swoich znajomych do realizacji jej planu. Dlatego ona i 48-latek trafili do aresztu na trzy miesiące. Teraz grozi im do ośmiu lat za kratami.

Na tym jednak nie koniec, bo nastolatka odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. – 18-latka miała znaczną ilość środków odurzających, m.in. około 10 gramów amfetaminy i ponad 13 gramów mefedronu – wylicza policjantka. Prokurator był wyrozumiały dla skruszonej Weroniki T. – Dziewczyna przyznała się do tego, że wniosła do budynku sądu pakunek imitujący ładunek wybuchowy – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. Weronika T. dobrowolnie poddała się karze jednego roku
w zawieszeniu na cztery lata. Będzie również pod nadzorem kuratora.

Nastolatka zgodziła się też na karę finansową. Musi zapłacić Skarbowi Państwa w sumie 20 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.