W nowy rok z hukiem

JÓZEFÓW: FAJERWERKI NA SKWERZE.

Znów tradycji stanie się zadość! Wszystko wskazuje na to, że 1 stycznia o godz. 20 w centrum Józefowa odbędzie się noworoczny pokaz fajerwerków.

SYLWIA WYSOCKA

Przypomnijmy, że w tym roku impreza została odwołana z powodu tragicznego wypadku, do którego doszło dzień wcześniej w siedzibie firmy dostarczającej fajerwerki. Po tym zdarzeniu władze miasta zastanawiały się, czy w ogóle kontynuować tradycję noworocznych pokazów z użyciem sztucznych ogni. – Uważam, że powinniśmy urządzić pokaz, ale zdania są podzielone. Część mieszkańców tego nie chce – przyznaje wiceburmistrz Józefowa Marek Banaszek.

Jak się okazuje, radni nie mają nic przeciwko takiej formie integracji i świętowania na skwerze im św. Jana Pawła II. – Mamy piękny skwer, który powinien tętnić życiem, więc jeśli jest okazja do tego, żeby się zintegrować i wspólnie świętować, to powinniśmy ją wykorzystać – uważa wiceprzewodnicząca rady miasta Marianna Jakubowska.

Tak więc wieczorem, 1 stycznia 2018 roku pokaz najprawdopodobniej się odbędzie. Koszt kilkuminutowej atrakcji to ok. 15 tys. zł.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.