Więcej oświetlonych przejść

OTWOCK: PIESI BĘDĄ BEZPIECZNIEJSI.

Nie na czterech, a na sześciu najbardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych zostaną zamontowane nowoczesne słupy oświetleniowe z lampami o jasnym świetle LED. Otwoccy radni przeznaczyli więcej pieniędzy na wykonanie w tym roku projektów tych instalacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, bezpieczne przejścia powstaną w przyszłym roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W ramach przeprowadzonej w wakacje wspólnej akcji policji, władz miasta oraz „Linii”, w której także Czytelnicy zgłaszali swoje propozycje, wytypowano aż 40 przejść dla pieszych, które wymagają oświetlenia.

Z tej listy radni wybrali początkowo tylko cztery „zebry”, dla których miały powstać projekty. Na więcej nie wystarczyło pieniędzy. Jednak podczas sesji rady miasta 14 listopada większość radnych zagłosowała za zwiększeniem kwoty na ten cel. Dzięki temu będzie można zrobić jeszcze dwa dodatkowe projekty.

W sumie na projekty doświetlenia przejść zabezpieczono w budżecie miasta 20 tys. zł. Podczas połączonych komisji budżetu i inwestycji oraz gospodarki miejskiej (21 listopada) radni wskazali z listy dwie dodatkowe lokalizacje. Najwięcej głosów otrzymało przejście przez skrzyżowanie ul. Wawerskiej róg Szkolnej w kierunku SP nr 4 i przejście na ul. Karczewskiej róg ul. Wroniej.

– Widzimy dużą potrzebę poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, dlatego w przyszłym roku ta lista będzie aktualizowana i planujemy przeznaczyć pieniądze na montaż lamp na kolejnych przejściach – zapowiedział przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Jeśli wystarczy pieniędzy, to zostaną wykonane jeszcze projekty dla dwóch przejść – w ul. Żeromskiego przy SP nr 8 i przy skrzyżowaniu ulic Majowej i Ostrowskiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.