Kierowca odnalazł staruszka

JÓZEFÓW: SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO.

Pan Stanisław przez kilkanaście godzin błądził po okolicy. Nie wiadomo, czy 80-latek wróciłby do domu, gdyby nie przejeżdżający „Nadwiślanką” kierowca, który zainteresował się samotnym starszym mężczyzną. To dzięki niemu senior wrócił do domu cały i zdrowy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Po południu w środę, 29 listopada Stanisław B. wyszedł przed dom, aby odśnieżyć chodnik. 80-latek ma problemy z pamięcią. Szybko stracił orientację i poszedł w nieznanym kierunku. Próbując odnaleźć drogę do domu, oddalał się od niego coraz bardziej.

– Około godz. 16 otrzymaliśmy zgłoszenie o zaginionym 80-letnim mieszkańcu Józefowa – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze i jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej m.in. ze Świdrów Małych i Józefowa. – Kilka zastępów straży pożarnej przeczesywało rejon ulic Wilsona, Matejki i Wiązowskiej – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Pan Stanisław był poszukiwany przez kilkanaście godzin. W czwartek, 29 listopada około godz. 17 błąkającego się starszego mężczyznę zauważył kierowca, który jechał al. Nadwiślańską. Dostrzegł seniora na wysokości strzelnicy w Józefowie. Kierowca zatrzymał auto i podszedł do 80-latka, który był zdezorientowany i przemarznięty. Zapytał seniora, czy nie potrzebuje pomocy.

– 80-latek wytłumaczył kierowcy, który się zatrzymał, że nie potrafi wrócić do domu – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski. Pan Stanisław miał przy sobie dowód osobisty. Dzięki tej informacji anonimowy bohater wiedział, gdzie mieszka starszy mężczyzna. – Kierowca pomógł mu wsiąść do auta i zawiózł go prosto do domu. Senior wrócił tam cały i zdrowy – zapewnia podinsp. Zakrzewski. – Rodzina bardzo cieszy się z tego, że mojemu tacie nic się nie stało – podkreśla pan Szymon, syn 80-latka. Wielkie brawa należą się nieznanemu mężczyźnie, który zainteresował się losem przemarzniętego starszego pana. To, co zrobił, przywraca wiarę w ludzi!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.