Kontrolowane uderzenie

KICK-BOXING: PONAD STU FIGHTERÓW WALCZYŁO W OTWOCKU.

Po raz kolejny do Otwocka przyjechali najlepsi kick boxerzy z całego kraju, żeby wziąć udział w Pucharze Polski i towarzyszących mu zawodach Master Cup w formule kick light. Znakomicie w turnieju wypadli gospodarze zawodów, reprezentanci KO Team Otwock.

MARCIN SULIGA

Rywalizacja toczyła się równolegle na dwóch matach. Na jednej macie walczyli zawodnicy w ramach Pucharu Polski, natomiast na drugiej odbywała się rywalizacja w Master Cup, który był turniejem „pierwszego kroku”. – Nie wszyscy zawodnicy mają na tyle duże doświadczenie, żeby brać udział w Pucharze Polski. Dlatego z myślą o nich postanowiliśmy przeprowadzić właśnie dodatkowy turniej. Dla wielu z nich było to pierwsze poważne wyzwanie i pierwsza możliwość sprawdzenia na macie nabytych umiejętności – wyjaśnia trener gospodarza turnieju KO Team Otwock Bolesław Nowak.

W tej odsłonie turnieju reprezentanci otwockiego klubu mogą mówić o prawdziwym sukcesie. Podopieczni trenera Bolesława Bolka zdobyli aż osiem medali, w tym pięć złotych, i pewnie wygrali klasyfikację drużynową.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazali moi zawodnicy. Wielu z nich zaprezentowało się z naprawdę świetnej strony, mimo że w kilku przypadkach były to ich pierwsze walki. Trema czy emocje towarzyszące walkom ich nie zjadły. Walczyli świetnie, kilka razy pozytywnie mnie zaskakując. Liczę, że te występy będą dla niektórych z nich momentem przełomowym i pozwolą im jeszcze bardziej uwierzyć we własne siły – przyznaje Nowak. – Wygrana w klasyfikacji drużynowej jest zresztą najlepszym podsumowaniem ich postawy w tym turnieju – dodaje trener KO Team.

W Pucharze Polski z grupy otwockiej najlepiej spisały się Justyna Skoczek i Aneta Święch. Obie zawodniczki KO Team, wykorzystując zapisy regulaminu zawodów, wystartowały w dwóch kategoriach wagowych i w obu udało się im sięgnąć po medale. – W rywalizacji kobiet nie było zbyt wielu zawodniczek, dlatego zdecydowaliśmy się wystawić dziewczyny w dwóch kategoriach, bo zależało nam na tym, żeby miały jak najwięcej okazji do walki – tłumaczy trener Nowak. – Dziewczyny spisały się rewelacyjnie, zdobywając medalowy dublet – dodaje szkoleniowiec otwockich kick boxerów. Święch wywalczyła srebro (55 kg) i brąz (60 kg), natomiast Skoczek sięgnęła po złoto (55 kg) i srebro (60 kg). Niestety, jej występ okazał się nieco pechowy, bo medale okupiła kontuzją.

Wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium w tej samej kategorii 63 kg stanęli bracia Krystian i Mateusz Pietruchowie.

– Dla Mateusza był to pierwszy występ w tej kategorii wagowej. Wcześniej walczył w kategorii do 57 kg, ale ostatnio zyskał trochę masy mięśniowej i musiał zmienić kategorię. Myślę jednak, że będziemy pracowali nad tym, aby utrzymać odpowiednią wagę, bo ze względu na warunki fizyczne będzie mu łatwiej występować w niższych kategoriach – mówi Nowak.

Sześć zdobytych medali pozwoliło drużynie gospodarzy zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Z tytułu najlepszego klubu cieszyli się reprezentanci Wichru Kobyłka. – Takie jednodniowe turnieje są bardzo trudne i wymagające dla zawodników. Wiele kategorii jest silnie obsadzonych i w czasie kilku godzin trzeba znaleźć siły, by stoczyć po kilka trudnych pojedynków. Tak było choćby w kategoriach do 57 cz do 63 kg, do których zgłosiło się kilkunastu zawodników. Mnie jako jednego ze szkoleniowców kadry ta frekwencja może tylko cieszyć, bo mamy z kogo wybierać, kompletując kadrę na najważniejsze imprezy na świecie – mówi trener Wichru Kobyłka i jednocześnie opiekun kadry narodowej juniorów Grzegorz Engel.

Trener najlepszego zespołu turnieju po raz kolejny był pod wrażeniem organizacji zawodów w Otwocku, który jest dla niego szczególnym miejscem. – Turnieje w Otwocku zawsze są świetnie zorganizowane i chyba każdy zawodnik lubi tu przyjeżdżać. Ja darzę to miasto niezwykłym sentymentem, bo to tutaj razem z Bolkiem Nowakiem, który był moim podopiecznym, a potem przejął po mnie pałeczkę, zaczynałem rozkręcać sekcję kick-boxingu. Mam nadzieję, że za rok znów uda się tu przeprowadzić kolejną dużą imprezę – mówi szkoleniowiec klubu z Kobyłki.

– Liczę na to, że władze miasta będą z troską spoglądać na tę sekcję, tak jak ma to miejsce w Kobyłce, bo naprawdę warto – dodaje trener Engel.

Wyniki zawodników KO Team

Puchar Polski

 • Justyna Skoczek, złoto (do 55 kg) i srebro (do 60 kg)
 • Aneta Święch, srebro (do 55 kg) i brąz (do 60 kg)
 • Mateusz Pietrucha, brąz (do 63 kg)
 • Krystian Pietrucha, brąz (do 63 kg)

Master Cup

 • Krzysztof Nowak, złoto (do 69 kg junior)
 • Natalia Piętka, złoto (do 55 kg junior)
 • Adrian Łączyński, złoto (do 79 kg senior)
 • Emilia Szopa, srebro (do 55 kg junior)
 • Józef Piekarski, złoto (do 63 kg junior)
 • Wiktoria Szerszeń, złoto (do 60 kg junior)
 • Paweł Gruszczyński, brąz (do 63 kg senior)
 • Maciej Kurpiewski, brąz (do 63 kg senior)

Podziękowanie: Trenerzy i zawodnicy KO Team pragną podziękować Urzędowi Miasta Otwock za wsparcie w organizacji zawodów Pucharu Polski oraz Master Cup. Dziękujemy również sponsorom – Fit & Muscle Shop, iDealer.pl, Perfect Sport – za wsparcie i ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników. Słowa podziękowania przekazujemy
również wszystkim wolontariuszom, m.in. uczniom SP nr 3 w Otwocku, którzy pomagali w przygotowaniu imprezy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.