Zobacz, gdzie spotkasz św. Mikołaja

PRZEDŚWIĄTECZNE ZABAWY I IMPREZY CHARYTATYWNE.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Na dzieci czeka mnóstwo pozytywnych emocji i przedświątecznych atrakcji. Sprawdź, gdzie w najbliższych dniach można spotkać św. Mikołaja i ubrać choinkę. A podczas zabawy będzie można również zrobić coś dobrego.

Będzie wesoło, świątecznie i radośnie! Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia. W tym roku wypada w środę. Tego dnia możesz obdarować swoich bliskich różnymi drobiazgami i upominkami. Na drobny prezent pod poduszką będą czekały wszystkie dzieci. Z okazji mikołajek i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia od początku grudnia w powiecie otwockim zaplanowano wiele imprez dla dzieci. „Linia” pisała o tym w poprzednim numerze. Część mikołajkowych zabaw odbędzie się w tym tygodniu w różnych osiedlowych klubach, ośrodkach i na miejskich placach. Przedstawiamy niektóre z nich.

Otwock

Świąteczny Aniołek dla Teosia

SP nr 8, ul. Żeromskiego 235, Wólka Mlądzka.
To już ostatnie chwile, aby własnoręcznie wykonać bożonarodzeniowe ozdoby i przekazać je na rzecz Teosia. Do piątku, 8 grudnia można je przynosić do „Ósemki”, kontakt: Małgorzata Szczepanik lub poprzez Facebook: Kręcimy Dla Teosia. Wtorek, 5 grudnia, godz. 10-13 – warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas których będzie można wykonać ozdoby choinkowe. Prace będą sprzedawane podczas kilku kiermaszów, które zaplanowano m.in. w szkołach w Gliniance i Zakręcie, a także podczas Gwiazdobrania w Józefowie (str. 16).

Mikołajki na OKS-ie

Hala Otwockiego Klubu Sportowego, ul. Sportowa 1
sobota, 9 grudnia, godz. 11-15. Spotkanie ze św. Mikołajem, prezenty i dobra zabawa – takie atrakcje będą czekały na wszystkie dzieci, które odwiedzą halę Otwockiego Klubu Sportowego przy ul. Karczewskiej. Mikołajkowa zabawa rozpocznie się już o godz. 11. Na najmłodszych będzie czekać moc atrakcji. Tego dnia w sportowej hali zapanuje świąteczna atmosfera. Podczas warsztatów plastycznych dzieci pod okiem instruktorów będą mogły wykonać ozdoby choinkowe, bombki, łańcuchy a także udekorować pierniki. Nie zabraknie tak lubianych przez najmłodszych waty cukrowej i popcornu. Zaplanowane są też gry, zabawy oraz konkursy sportowe i taneczne. Wszystko to będzie można uwiecznić w fotobudce. Dzieci odwiedzi też św. Mikołaj, który rozda im prezenty. Mikołajkowa zabawa w hali OKS-u potrwa do godz. 15. Jej organizatorem jest miasto.

Osiedlowy bal

Klub Batory, ul. Stefana Batorego 34
wtorek, 5 grudnia o godz. 17. W Klubie Batory w Otwocku odbędzie się Bal mikołajkowy dla dzieci w wieku od sześciu do 10 lat. Każdy uczestnik otrzyma od św. Mikołaja upominek. Koszt udziału to 20 zł. Liczba miejsc jest ograniczona (szczegóły pod nr tel. 22 779 50 97).

Perłowe atrakcje

Klub Perła, ul. Sportowa 3
środa, 6 grudnia, godz. 16, – mikołajkowa zabawa dla seniorów;
czwartek, 7 grudnia o godz. 16.30 – plastyczna niespodzianka;
piątek, 8 grudnia o godz. 18.30 – przedstawienie teatralne pt. ,,Wielkie porwanie – Mikołaj i piraci’’;
wtorek, 12 grudnia – wyjazd dla najmłodszych do kina (szczegóły pod nr tel. 22 779 73 15);
czwartek, 14 grudnia o godz. 16 – ubieranie choinki i ozdabianie klubu.

Karczew

Jarmark Walbachowski

Rynek Zygmunta STAREGO
sobota, 16 grudnia, godz. 8-15. Organizatorzy tegorocznego Jarmarku Walbachowskiego obiecują atrakcje dla każdego. Będzie można nie tylko kupić dekoracje, ozdoby, upominki czy świąteczne przysmaki, ale także wspólnie przygotować się do świąt i poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Główne atrakcje rozpoczną się o godz. 10. Po raz pierwszy mieszkańcy Karczewa mogą wziąć udział w ubieraniu choinki na rynku. Wszyscy chętni będą też mogli przygotować kolorowy łańcuch, który oplecie świąteczne drzewko. Każdy może przynieść ze sobą kolorowe bombki oraz inne dekoracje, które będą zawieszone na choince. Drzewko zostanie przeniesione do kościoła pw. św. Wita, gdzie będzie cieszyć oczy podczas świąt Bożego Narodzenia. O godz. 11.00 odbędzie się wspólne kolędowanie, śpiewanie pastorałek i piosenek świątecznych i zimowych. Na zziębniętych uczestników będzie czekać gorący posiłek (kuchnia polowa ma serwować wigilijny bigos), a na dzieci – słodka niespodzianka! PROGRAM: godz. 10 – przekazanie klucza do miasta przez burmistrza Karczewa kupcowi Walbachowi i jego małżonce, godz. 10.15 – ubieranie choinki, ok. godz. 11 – wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Bożonarodzeniowe spotkanie u strażaków

OSP Otwock Wielki, ul. Zamkowa 37a
niedziela, 17 grudnia w godz. 16-19. Tuż przed świętami dużo będzie się działo również u strażaków. W strażnicy OSP Otwock Wielki dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Tego wieczora dzieci odwiedzi św. Mikołaj, który wręczy prezenty i drobne upominki. Na małych uczestników spotkania czekają również warsztaty związane z Bożym Narodzeniem, a także wspólne ubieranie choinki.

Rodzinny spektakl

Klub „Grota”, ul. Grota Roweckiego 2, Karczew
sobota, 9 grudnia o godz. 17. Klub „Grota” zaprasza na przedświąteczny spektakl rodzinny „Hej, kolęda, kolęda” w wykonaniu teatru Władca Lalek ze Słupska. Do 8 grudnia obowiązują zapisy pod nr tel. 22 780 63 90, wstęp 10 zł/os. Ajka

Wiązowna

Ubieranie choinki

Plac przed urzędem gminy, ul. Lubelska 59
niedziela, 10 grudnia w godz. 13-16. Już kilka dni przed Bożym Narodzeniem w Wiązownie będzie można poczuć atmosferę świąt. W niedzielę odbędzie się wspólne ubieranie choinki. Władze zapraszają wszystkich małych i dużych mieszkańców na plac przed Urzędem Gminy przy ul. Lubelskiej. Będzie można wtedy uczestniczyć w ubieraniu świątecznego drzewka i pośpiewać kolędy, a dzieci spotkają się ze św. Mikołajem. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na „Ekoozdobę choinkową”. Na uczestników czekają: gorąca grochówka, kawiarenka z łakociami i pyszną, pachnącą goździkami, cynamonem i pomarańczami herbatą. Tego dnia zostanie również otwarte lodowisko, a jazda na łyżwach będzie bezpłatna. Imprezę wzbogaci program artystyczny. Będzie można również spotkać się z bohaterami akcji Świąteczna Radość Pomagania. Podsumowana zostanie akcja na rzecz małego Teosia Górskiego („Kręcimy dla Teosia”), a jednocześnie rozpocznie się kolejna zbiórka dla kilkuletniego Rysia Nawrockiego, mieszkańca Emowa, który ma uszkodzony splot ramienny. Chirurdzy wycięli chłopcu ogromnego guza uciskającego płuca. Rysio wygrał życie, ale musiał poświęcić lewą rączkę, która po operacji jest bezwładna. Teraz chłopiec potrzebuje pieniędzy na intensywną rehabilitację.

Teoś na Zakręcie

Zespół Szkół w Zakręcie, ul. Szkolna 11
sobota, 9 grudnia, godz. 17-20. Mikołajkowy charytatywny koncert dla Teosia. Na uczestników czekają „cegiełki”, występy artystyczne, loterie, „Teomisie”, „Teopierniki” i „Teoksiążeczki”, a także wspólne ubieranie choinki. AJka

Ozdobny kiermasz

SP w Gliniance, ul. Napoleońska 1
niedziela, 10 grudnia, godz. 10-15 – kiermasz ozdób. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację i leczenie małego Teosia Górskiego, zbierającego pieniądze na kosztowną operację nóżek w USA, dzięki której będzie mógł chodzić. AJka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.