Tężnia w środku miasta

SZYKUJE SIĘ NOWA ATRAKCJA W CENTRUM.

Otwock od dawna o tym mówi, a Józefów po prostu to zrobi? W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta znalazła się… budowa tężni! Jednym z proponowanych dla niej miejsc jest skwer pomiędzy ulicami Polną a Wyszyńskiego w centrum Józefowa.

SYLWIA WYSOCKA

Na budowę tężni zarezerwowano w projekcie budżetu na 2018 rok 150 tys. zł.

To umożliwiłoby budowę niedużych rozmiarów obiektu służącego do zażywania inhalacji z powstałego w jego otoczeniu specyficznego aerozolu, co wykorzystywane jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. – To nie byłby duży obiekt, taki jak np. w Ciechocinku – wyjaśnia wiceburmistrz Marek Banaszek. – Myślimy o stosunkowo niewielkiej budowli, przy której można by usiąść, pooddychać. Byłby to fajny, nowy element służący rekreacji – dodaje.

Skąd wziął się pomysł na tężnię w Józefowie? Wiceburmistrz Banaszek tłumaczy, że władze miasta doszły do wniosku, iż dobrze byłoby chociaż małą część przyszłorocznego budżetu wydać na ogólnodostępną inwestycję, z której korzystaliby mieszkańcy w różnym wieku. Ponadto różniłaby się ona od tego, co proponowano im już wcześniej (place zabaw, siłownie pod chmurką itd.). – Realizacja tego pomysłu nie jest bardzo droga, ale stanowi odpowiedź na zarzut, że wszystkie pieniądze angażujemy w inwestycje infrastrukturalne. Dlatego pomyśleliśmy o elemencie, który pełniłby funkcję zdobniczo-rekreacyjną, bo takie inwestycje też są miastu potrzebne – zaznacza wiceburmistrz.

Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie mieściłaby się tężnia. Miejsce nie zostało wybrane ostatecznie, ale mówi się jest o centrum miasta. – Trwają uzgodnienia, jest kilka propozycji. Chcielibyśmy, żeby jako element rekreacji tężnia była jak najbardziej dostępna, dlatego myślimy m.in. o skwerze pomiędzy ulicami Polną a Wyszyńskiego, chociaż jeszcze szukamy najlepszej lokalizacji – tłumaczy Marek Banaszek. O tym, czy tężnia faktycznie powstanie w Józefowie, zdecydują radni, uchwalając budżet na 2018 rok.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.