Wachlarz klimatów

OTWOCK: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTWOCK.

Zwycięzcą drugiej edycji konkursu „Fotwock” został Marcin Urbanowicz za zestaw fotografii „Otwocczanin” i „Ksiądz Mariusz Danelczyk”. Te i inne nagrodzone oraz wyróżnione prace można oglądać na wystawie w Muzeum Ziemi Otwockiej.

PRZEMEK SKOCZEK

Jak nas widzą, tak nas piszą – zapewnia znane przysłowie. Obraz Otwocka wyłaniający się z nadesłanych w tym roku fotografii jest – jak samo życie – bardzo zróżnicowany. Mamy nostalgię, smutek, brud, ale też radość i chwile szczęścia, ironiczny humor i sceny budzące dziwny niepokój.

– W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczestników, mieszkańców zarówno powiatu otwockiego, jak i całej Polski. Przesłano łącznie 143 fotografie – mówi Tomasz Kapusta z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka, które jest organizatorem konkursu. – Jury w swoich ocenach kierowało się ujęciem klimatu otwockiego oraz walorami artystycznymi
i technicznymi zdjęć – dodaje.

I miejsce i 700 zł zdobył Marcin Urbanowicz za zestaw fotografii „Otwocczanin” i „Ksiądz Mariusz Danelczyk”. Miejsce II i 500 zł musiało zadowolić zeszłorocznego zwycięzcę Krzysztofa Wojciechowskiego, nagrodzonego za zestaw „Czysto” i „Klub osiedlowy”. 300 zł powędrowało do zdobywczyni III miejsca Karoliny Ignut-Kozyry. Voucherami na wykonanie odbitek w laboratorium Kodak w Otwocku/Józefowie wyróżniono Joannę Borowską („Na podwórku”) i Łukasza Bąka (nocny Otwock z lotu ptaka). Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano też fotografie: Leszka Adamczyka, Remigiusza Kwiecińskiego, Sławomira Lidkego, Doroty Petryk, Macieja Rosłońca, Anety Stańskiej i Marii Szydłowskiej.

Patronem honorowym konkursu był prezydent Zbigniew Szczepaniak, partnerami: Klub Smok, Muzeum Ziemi Otwockiej i Otwockie Centrum Kultury, patronem medialnym „Linia Otwocka”. Sponsorzy nagród: Media and Printing Solutions z Józefowa, ArtimStudio. Projekt został dofinansowany z budżetu miasta Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.