Pobiegnij dla Karoliny

OTWOCK: NIE PRZEGAP! CHARYTATYWNY BIEG MIKOŁAJA.

Lubisz biegać i pomagać? Teraz możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. W sobotę, 16 grudnia o godz. 12 odbędzie się Bieg Mikołaja – „Razem dla Karoliny”. Start o godz. 12 na placu przed Muzeum Ziemi Otwockiej przy ul. Narutowicza 2. Zebrane pieniądze trafią do wymagającej rehabilitacji 18-letniej mieszkanki Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

To będzie wyjątkowa impreza, w której musisz wziąć udział! W sobotę, 16 grudnia masz okazję pomóc niepełnosprawnej 18-letniej Karolinie Podladowskiej z Otwocka. O godz. 12 odbędzie się charytatywny bieg na dystansie dwóch kilometrów. Trasa będzie przebiegała przez leśne tereny w pobliżu Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie jest start i meta. Będzie to prawdziwy Bieg Mikołaja, bowiem uczestnicy założą czerwoną koszulkę, czapkę i białą brodę (komplet do odebrania w otwockim urzędzie). Katarzyna Podladowska, starsza siostra Karoliny, zachęca do udziału w akcji.

– Karolina was potrzebuje. Zostań Mikołajem i pomóż mojej siostrze wrócić do zdrowia – prosi.

Co trzeba zrobić, aby zostać św. Mikołajem? Najpierw wpłać darowiznę, co najmniej 20 zł, na konto bankowe: Fundacja Avalon: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. W tytule: Podladowska, 8000. Z dowodem wpłaty idź do urzędu. Tam w pok. 12, bud. A (wydział kultury i promocji, UM, ul. Armii Krajowej 5, Otwock) odbierz specjalną koszulkę. W dniu biegu przebierz się za św. Mikołaja (czerwona koszulka, czapka, broda).

„Linia” pisała o Karolinie w połowie października. Jej życie zmieniło się w marcu, gdy została potrącona na przejściu dla pieszych. Od tego czasu jest niepełnosprawna i wymaga intensywnej opieki i rehabilitacji. – Bardzo poruszyła mnie historia Karoliny. Doskonale wiem, jak cierpią rodzice, gdy ich ukochane dziecko ulegnie wypadkowi – podkreśla Tomasz Cymerman, tata nastoletniego Błażeja, który rok temu wpadł pod pociąg w Józefowie. Błażej stracił nogi, ale dzięki wsparciu wielu osób udaje się mu żyć jak jego rówieśnicy. – Karolina potrzebuje pomocy finansowej, ale także wsparcia duchowego i dobrego słowa. Dlatego organizujemy dla niej Bieg Mikołaja, który pomoże jej w walce o powrót do zdrowia. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji – podkreśla Tomasz Cymerman.

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Otwocka i TKKF „Apollo” Otwock. Natomiast „Linia” objęła nad imprezą patronat medialny.

Do biegu:

  • GDZIE: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2, Otwock,
  • START: godz. 12
  • DYSTANS: 2 km
  • PAKIET UCZESTNIKA: koszulka, gorący posiłek i herbata
  • DATEK: minimum 20 zł
  • ZAPISY: sport@otwock.pl, tel. 22 788 37 18, 515 267 629.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.