Schody wyszły z mody

SZPITALOWI POTRZEBNY JEST KOLEJNY REMONT.

Władze szpitala przy ul. Batorego chcą, aby powiat otwocki znalazł w budżecie pieniądze na remont schodów i dostosowanie dla osób niepełnosprawnych głównego wejścia do placówki. Ale wicestarosta odpowiada, że w tym roku da pieniądze tylko na opracowanie dokumentacji…

SYLWIA WYSOCKA

Schody przy szpitalu przy ul. Batorego pozostawiają wiele do życzenia. Dosłownie nadgryzione zębem czasu, są zniszczone i nieestetyczne. Na pierwszy rzut oka widać, że pilnie potrzebują remontu. W listopadzie Henryka Romanow, prezes zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia, skierowała do zarządu powiatu otwockiego pismo w sprawie sfinansowania remontu schodów i przystosowania dla niepełnosprawnych głównego wejścia do szpitala i izby przyjęć.

– Na razie zgodziliśmy się, żeby przeznaczyć 10 tys. zł na wykonanie projektu i kosztorysu schodów oraz przede wszystkim podjazdu dla osób niepełnosprawnych – informuje w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. – Kilka lat temu Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadził remont podjazdu dla karetek, teraz chodzi o remont schodów oraz specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych. Ten obecny jest za stromy, trudno po nim podjechać wózkiem. Podjazd musi mieć odpowiednie parametry i poręcze umieszczone na właściwych wysokościach – jest to szczegółowo ujęte w przepisach. Dlatego uznaliśmy, że trzeba zrobić projekt. Określiliśmy górną granicę kwoty, jaką możemy na to przeznaczyć – wyjaśnia wicestarosta.

Prawdopodobnie remont schodów zostanie przeprowadzony w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.