Rondo dla majora

OTWOCK: TEGO PATRONA CHCĄ MIESZKAŃCY.

Wybudowane w tym roku rondo przy komendzie policji i cmentarzu powinno nosić imię majora Bronisława Marchlewicza – tak w internetowej sondzie zagłosowali mieszkańcy. Druga propozycja nazwy, czyli rondo Polskiego Państwa Podziemnego, otrzymała o 146 głosów mniej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przez dwa tygodnie mieszkańcy Otwocka mogli wypowiedzieć się w sprawie propozycji patrona dla ronda u zbiegu ulic Pułaskiego, Andriollego i Partyzantów. Wybierać można było między lokalnym bohaterem majorem Bronisławem Marchlewiczem a Polskim Państwem Podziemnym. Pierwszą propozycję zgłosiło do rady miasta Towarzystwo Przyjaciół Otwocka (TPO), z drugą wystąpiła Małgorzata Kupiszewska z fundacji Zwycięska Misja.

Wyniki głosowania ogłoszono 6 grudnia. W przeprowadzonej na stronie internetowej urzędu miasta ankiecie (o co zwrócili się do prezydenta radni) oddano 982 głosy. Trzeba przyznać, że to bardzo mało jak na ponad 45-tysięczne miasto. Na kandydaturę majora Bronisława Marchlewicza oddano 564 głosy, na Polskie Państwo Podziemne 418 głosów.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wynikiem i tym, że tak dużo osób oddało głos na majora Marchlewicza. Zaletą przeprowadzenia sondażu jest to, że tyle osób dowiedziało się, kim on był. Zdaję sobie sprawę, że wybór nazw dla miejsc takich jak rondo leży w kompetencji rady miasta, ale przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie radni powinni też wziąć pod uwagę wynik sondażu – skomentował w rozmowie z „Linią” prezes TPO Sebastian Rakowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.