Wypadł z drogi, bo omijał łosia

WIĄZOWNA: NIECODZIENNA KOLIZJA NA TRASIE LUBELSKIEJ.

Kierowca uratował życie łosiowi, chociaż sam sporo ryzykował. Unikając zderzenia ze zwierzęciem, auto kierowane przez Mieczysława P. wypadło z drogi i wjechało w zarośla. Na szczęście pojazd nie uderzył w przydrożny słup.

AJka

Kierujący dostawczym mercedesem miał nie tylko wielkie serce, ale i wiele szczęścia w tym nieszczęściu. We wtorek, 5 grudnia około godz. 14 Mieczysław P. jechał dostawczym mercedesem drogą krajową nr 17. Na wysokości Żanęcina w gm. Wiązowna na drogę wbiegł potężny łoś.

– Kierowca samochodu dostawczego chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które nagle pojawiło się na jezdni przed pojazdem – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Mężczyzna gwałtownie hamował. – Próbując ominąć łosia, kierowca stracił panowanie nad mercedesem i pojazd wypadł z drogi – dodaje podinsp. Zakrzewski. Samochód dostawczy zatrzymał się kilka metrów dalej w zaroślach na poboczu. Niewiele brakowało, żeby uderzył w słup.

Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Dzięki temu, że udało się mu ominąć łosia, uratował mu życie. Przestraszone zwierzę czmychnęło do lasu. Na miejscu interweniowały policja i straż pożarna, m.in. z JRG Otwock oraz ochotnicy z Wólki Mlądzkiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.