Kradli bluzy, bokserki i kapcie

SZAJKA SKLEPOWYCH ZŁODZIEI ROZBITA.

Ekscentryczni czy może praktyczni? Dwaj bracia i ich koledzy w centrum handlowym na Mokotowie kradli z półek markowe ubrania. Nie wybierali jednak dżinsów i skórzanych butów, ale… bluzy, bieliznę i kapcie. Okazało się, że cała szajka rabusiów, w tym 17-letni Sebastian, to mieszkańcy Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

Część bandy złodziejaszków nadal uczy się w otwockich szkołach, ale dobra opinia nie przeszkadzała im kraść w sklepach. Kilka dni temu 21-letni Kamil W., 21-letni Konrad G.
i 22-letni Daniel S. razem z młodszym bratem, 17-letnim Sebastianem S., pojechali do centrum handlowego na Mokotowie. Kręcili się po sklepach i szukali łatwych łupów. Najmłodszy z szajki, 17-letni uczeń otwockiej podstawówki, zagadywał ekspedientki, a w tym czasie jego starszy brat ze wspólnikami kradli w sklepach przede wszystkim markową męską bieliznę i odzież, m.in. bluzy, koszulki, a nawet laczki domowe.

Rabusie próbowali unikać kamer, ale bezskutecznie. Ich podejrzane zachowanie zwróciło uwagę pracowników ochrony. – Zgubiła ich pazerność w jednym z markowych sklepów sportowych, gdzie bezczelnie wyrywali z odzieży zabezpieczenia – podkreślają pracownicy centrum handlowego. Rabusie byli zajęci robotą i nie zauważyli, że zostali przyłapani na gorącym uczynku. Na widok pracowników ochrony szajka rozpierzchła się we wszystkie strony. Na nic to się zdało, bo zaraz potem zostali złapani przez ochroniarzy. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze zatrzymali domniemanych sprawców kradzieży. Okazało się, że wszyscy czterej są mieszkańcami Otwocka, którzy nadal uczą się m.in. w szkole z kierunkami zawodowymi. Przyjechali do Warszawy samochodem jednego z członków szajki. Auto zaparkowali niedaleko galerii i poszli na łowy.

– Mężczyźni kradli przede wszystkim markową odzież. Straty oszacowano na 1 tys. 316 zł – mówi nadkom. Robert Szumiat z komendy rejonowej Warszawa-Mokotów. Cała szajka została zatrzymana. 17-letni Sebastian S. został przesłuchany w charakterze świadka. Zarzut kradzieży usłyszeli jego starszy brat Daniel S. i koledzy Konrad G. i Kamil W. – Za kradzież grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności – podkreśla nadkom. Szumiat.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.