Tu naprawisz rower przy ścieżce

STACJE DLA ZIMOWYCH ROWERZYSTÓW.

Pogoda nie zachęca do jazdy na rowerze, ale na wiosnę będą jak znalazł! Przy otwockich ścieżkach ustawiono punkty napraw rowerów. Oby tylko przetrwały zimę i na wiosnę same nie potrzebowały naprawy…

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Śrubokręt, klucz nastawny większy i mniejszy, nakrętki, łyżka do opon czy pompka do roweru – to tylko część narzędzi, jakie znajdziemy w podręcznym zestawie szybkiej pomocy na stacji napraw. Takie bezpłatne punkty dla rowerzystów są już zamontowane w czterech miejscach na terenie Otwocka w pobliżu ścieżek rowerowych (patrz ramka).

– Dobry pomysł, szkoda tylko, że teren wokół nie jest utwardzony np. kostką, wygodniej stawiałoby się wtedy rower – mówi pan Paweł, który pierwszy raz korzystał z punktu napraw, pompując powietrze w kole przy ścieżce rowerowej, zamiast jechać na stację paliw.

Zakup i montaż czterech stacji napraw kosztował budżet miasta 14 tys. 268 zł. Pomysł zgłosił przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Radni z klubów PiS, ChIS oraz bezpartyjni już na sesji 30 czerwca br. zdecydowali przeznaczyć na ten cel potrzebne pieniądze, aby prezydent mógł przystąpić do realizacji tego zadania. Po dwóch nieudanych przetargach w końcu udało się wyłonić firmę i montaż urządzeń nastąpił dopiero na początku grudnia.

Punkty napraw rowerów:

  • przy ul. Karczewskiej i postoju taxi,
  • przy ul. Andriollego, obok bramy głównej cmentarza,
  • przy ul. Andriollego i sklepu PSS Społem (tzw. stodoła),
  • w parku miejskim, wejście od strony ul. Filipowicza i ronda.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.