Nie Przenoszą Lekarzy

NOCNA POMOC NA RAZIE ZOSTAJE PRZY ARMII KRAJOWEJ.

Co najmniej do stycznia Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska (NPL) będzie świadczona w przychodni przy ul. Armii Krajowej 3 w Otwocku. Zapowiadane przenosiny do głównego budynku szpitala przy ul. Batorego 44 opóźnią się.

SYLWIA WYSOCKA

O przeniesienie NPL-u do szpitala prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Henryka Romanow zwróciła się do władz powiatu już pod koniec października. Zarząd wyraził zgodę i nocna pomoc miała znaleźć się w szpitalu jeszcze w grudniu. Zdaniem prezes Romanow ta decyzja stwarza warunki do bardziej kompleksowej opieki.

W razie konieczności pacjent będzie od razu kierowany na badania, można skonsultować go z lekarzem z oddziału czy izby przyjęć. Chodzi też o oszczędności. Jeśli NPL zostanie przeniesiona z przychodni przy ul. Armii Krajowej, będzie można zamknąć ją na noc i święta. Uda się więc zaoszczędzić na kosztach prądu, ogrzewania itd.

Dziś wiadomo już na pewno, że zapowiadany termin przeprowadzki do szpitala nie będzie dotrzymany. Co najmniej do końca roku NPL pozostanie w przychodni przy ul. Armii Krajowej. – Pomieszczenia w budynku szpitala muszą być dostosowane dla NPL-u, co wiąże się z kosztami – przyznaje w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. – Tymczasem sytuacja finansowa w szpitalu zmienia się dość dynamicznie. W ostatnim czasie pojawiły się inne, pilniejsze wydatki, dlatego te, które mogły poczekać (NPL funkcjonuje sprawnie w dotychczasowym miejscu), zostały trochę odsunięte w czasie. Przeniesienie nocnej pomocy do szpitala nastąpi nie wcześniej niż w styczniu 2018 roku – zapowiada wicestarosta.

Gabinety NPL-u będą mieściły się na parterze szpitala, po prawej stronie za szatnią. Dla nocnej pomocy zostaną dostosowane m.in. pokój zamówień publicznych i pomieszczenie nieczynnego teraz baru. Koszty prac szacowane są na ok. 20 tys. zł.

Do czasu przeprowadzki lekarze przyjmują pacjentów tak, jak dotychczas, w przychodni dla dorosłych przy ul. Armii Krajowej 3 w Otwocku. NPL jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 oraz przez całą dobę w dni ustawowo wolne od pracy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.