Gra miejska i bieg po choinkę

OTWOCK-KARCZEW-CELESTYNÓW: OTWARCIE ZIELONEGO PUNKTU KONTROLNEGO.

Najbliższą niedzielę, 17 grudnia, warto spędzić aktywnie w rodzinnym gronie, niekoniecznie na szaleństwie świątecznych zakupów, tylko na świeżym powietrzu. Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie zaprasza na bieg po choinkę, festyn z konkursami i nagrodami, a wcześniej na grę miejską.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Impreza promuje otwarcie projektu „Zielony Punkt Kontrolny”, w który zaangażowały się trzy gminy (Otwock, Celestynów i Karczew) oraz Nadleśnictwo Celestynów. Jakiś czas temu m.in. w lasach i w otwockim parku pojawiły się drewniane słupki. To są właśnie punkty kontrolne wykorzystywane do gry miejskiej na orientację. Polega ona na poruszaniu się w terenie z mapą i odszukiwaniu ponumerowanych punktów. W sumie na terenie Otwocka, Karczewa i Celestynowa zamontowano ponad 200 punktów kontrolnych. Staną się one bazą do projektowania tras biegów na orientację oraz wszelkich aktywności związanych z rekreacją w terenie.

Za stronę merytoryczną koncepcji odpowiada Klub Sportowy OK! Warszawa, a Nadleśnictwo Celestynów jest odpowiedzialne za realizację i utrzymanie sieci punktów kontrolnych oraz tablic informacyjnych na terenach leśnych. Gminy wzięły na siebie ciężar przygotowania map i promocji koncepcji.

Z mapą po nagrody

Z tras gier terenowych można już korzystać w otwockim parku, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie oraz skweru wokół skateparku w Celestynowie. To doskonałe urozmaicenie spaceru z psem czy porannego biegania. Mapy są do pobrania na stronach internetowych gmin: http://www.otwock.pl, http://www.celestynow.pl, i http://www.karczew.pl. Uczestnicy gier, którzy znajdą w terenie i skasują na karcie startowej minimum połowę zaznaczonych na mapie punktów kon trolnych, wezmą udział w losowaniu cennych nagród podczas niedzielnego festynu w Centrum Edukacji Leśnej przy ul. Wojska Polskiego 46. Kartę, która znajduje się na mapie, należy podpisać imieniem i nazwiskiem i wrzucić do urny w biurze zawodów.

Bieg w CEL-u

Do udziału w niedzielnym festynie organizatorzy zapraszają nie tylko sportowców, ale także całe rodziny, które chcą aktywnie spędzić czas. Dla wszystkich uczestników zabawy przewidzieli mnóstwo atrakcji, gorący poczęstunek oraz nagrody, w tym choinki na święta i drobne upominki. W trakcie festynu odbędzie się bieg po choinkę dla trzech grup wiekowych (patrz ramka). Będzie to indywidualny bieg na orientację polegający na tym, że każdy zawodnik pokonuje dwa okrążenia. Żeby w nim wystartować, trzeba najpóźniej do wtorku, 12 grudnia dokonać zgłoszenia na adres mailowy: krzykola@o2.pl. W formularzu należy podać: imię i nazwisko, rok urodzenia i kategorię biegu. Udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich chętnych. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Zajęcie miejsca na podium nagradzane jest voucherem o wartości 500 zł, 400 zł i 300 zł na zakup sprzętu sportowego. Kierownikiem zawodów jest Dariusz Żebrowski, sędzią głównym Lech Trzpil, a budowniczym tras Piotr Sierzputowski.

Podczas festynu nie zabraknie też gier i zabaw terenowych dla młodszych i starszych uczestników. Będzie można spróbować przejść labirynt, pokonać tor przeszkód albo przejść wyznaczoną trasą Zielonego Punktu Kontrolnego. Na zakończenie imprezy wśród uczestników zostanie rozlosowana nagroda główna w wysokości tysiąca złotych. Biuro imprezy będzie czynne w dniu zawodów, 17 grudnia, od godz. 11.30 w wiacie na terenie Centrum Edukacji Leśnej (ok. 50 metrów na południe od bramy głównej).

PROGRAM IMPREZY:

  • godz. 11.30 – otwarcie biura zawodów,
  • godz. 12 – uroczyste otwarcie imprezy,
  • godz. 12-15.30 – gry i zabawy terenowe,
  • godz. 12.30 – start biegu pokazowego,
  • godz. 13.15 – start kategorii Sympatyków (do 14 lat, 800 m, 17 PK),
  • godz. 13.35 – start kategorii Amatorów (15-18 lat, 1200 m, 17 PK),
  • godz. 13.55 – start kategorii Ambitnych (19 lat i starsi, 1750 m, 25 PK),
  • godz. 15.30 – wręczenie nagród, zakończenie festynu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.