Miały być gwiazdy, będą gwizdy….

KARCZEW: KOMPROMITACJA ORGANIZATORÓW PLEBISCYTU.

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Tak w skrócie można podsumować wpadkę organizatorów plebiscytu na gwiazdę, która miała wystąpić podczas przyszłorocznych obchodów 470-lecia Karczewa. Okazało się, że internetowa sonda dla mieszkańców była bez sensu, bo żaden z wybranych w niej artystów nie może zagrać koncertu w tym dniu.

To mieszkańcy mieli zdecydować, kto wystąpi w przyszłym roku jako gwiazda wieczoru obchodzonych w czerwcu Dni Karczewa. Będzie to wyjątkowa impreza, bo ma stanowić zwieńczenie obchodów 470-lecia miasta. Władze zorganizowały internetową sondę, w której spośród 10 zaproponowanych artystów mieszkańcy mieli wskazać swojego faworyta. Tyle tylko, że nikomu nie przyszło do głowy, żeby najpierw skontaktować się z menadżerami gwiazd w celu potwierdzenia dostępności terminu…

Już w trakcie trwania głosowania okazało się, że z tej grupy trzeba wykluczyć zespół T.LOVE, który zawiesił przyszłoroczne koncerty. Wyniki głosowania ogłoszono 2 listopada. Najwięcej spośród 758 oddanych głosów otrzymała grupa Golec uOrkiestra. Kolejne miejsca zajęli m.in. Agnieszka Chylińska, Perfect, Kamil Bednarek i zespół Kombi. Wprawdzie od początku organizatorzy podkreślali, że wyniki plebiscytu nie przesądzają ostatecznie o tym, kto wystąpi podczas koncertu, ponieważ nie sprawdzano wolnych terminów, ale po to zaproponowano tyle gwiazd, żeby było z kogo wybierać i dzięki temu rosło prawdopodobieństwo, że tego dnia występ w Karczewie jednak komuś będzie odpowiadać.

Niestety, popularni „Golce” odmówili przyjazdu ze względu na wcześniejsze zobowiązania. Podobnie stało się w przypadku wszystkich innych wykonawców, którzy zajęli kolejne miejsca w głosowaniu mieszkańców. Na tym skończyły się dobre chęci organizatorów i trzeba było zacząć szukać gwiazdy wieczoru wśród tych artystów, którzy po prostu dysponują wolnymi terminami w kalendarzach przyszłorocznych występów. Ostatnio rozmowy prowadzone były z Ewą Farną. Co z nich wyniknie – zobaczymy.

Trudno jednak zaprzeczyć, że jeśli traktuje się głos mieszkańców poważnie, to warto było przed ogłoszeniem sondy chociaż wstępnie zapytać wokalistów o wolne terminy, a nie wyciągać nazwiska i zespoły „z kapelusza”. Bo teraz w czasie Dni Karczewa mieszkańcy zamiast oklaskiwać wybrane gwiazdy, mogą nagrodzić organizatorów imprezy… gwizdami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.