STOK zasypie „dziurę”!

ZABEZPIECZĄ BUDOWĘ, ODGRODZĄ FONTANNĘ.

Centrum Otwocka jednak się zmieni! Zniknie obskurne, blaszane ogrodzenie wokół tzw. dziury, a teren zielony, gdzie jest fontanna, zostanie uporządkowany i przywrócony mieszkańcom. Głęboki wykop wokół budowy będzie zasypany i zabezpieczony.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Choć nikt nie zgłosił się do przetargu na wykonanie prac przy zabezpieczaniu „dziury” w centrum, to z wolnej ręki udało się jednak znaleźć firmę, która to zrobi.

We wtorek, 5 grudnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wprowadził na teren budowy niedokończonej galerii przedstawicieli firmy STOK Developer, która zasypie niebezpieczny wykop, gdzie osuwał się grunt. Na miejscu zjawili się też: nadzór budowlany, geodeta, przedstawiciele inwestora (Zbigniew Baranowski i jego syn Marcin Baranowski – prezes Development Otwock), pracownik urzędu miasta, policja oraz otwoccy radni – Jarosław Margielski, Jarosław Łakomski i Marcin Kraśniewski. To właśnie działania radnych i posłanki Anity Czerwińskiej, którzy skutecznie interweniowali u wojewody, doprowadziły do tego, że po wielu latach dojdzie do uporządkowania i zabezpieczenia terenu, gdzie znajduje się sławna „dziura”.

Co m.in. zostanie zrobione? Będą to: rozbiórka wykopu towarzyszącego budowie, demontaż istniejącego ogrodzenia, zasypanie wykopu, wykonanie stalowego ogrodzenia terenu o wysokości minimum dwóch metrów z blachy trapezowej i malowanej proszkowo w kolorze do uzgodnienia (nie będzie można już na nim wieszać reklam), ewentualne odtworzenie terenów publicznych, czyli utwardzenie chodnika. Odgrodzony zostanie też teren zielony z fontanną.

– Jeśli chodzi o należący do miasta teren od strony pawilonów handlowych, tzw. ciuchci, zostanie on uprzątnięty. Inwestor zobowiązał się, że po konsultacji z urzędem miasta zrobi to do 10 grudnia. Samo zakończenie robót, zasypanie i zabezpieczenie wykopu oraz postawienie nowego ogrodzenia ma nastąpić do 28 grudnia br. – powiedział po spotkaniu Andrzej Ćwiek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Prezydent Zbigniew Szczepaniak w projekcie budżetu na 2018 rok zabezpieczył kwotę 250 tys. zł na uporządkowanie terenu zielonego i naprawę infrastruktury, a także na tymczasowe wydzielenie kilkunastu dodatkowych miejsc postojowych od strony ul. Andriollego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.