Dzikie wysypisko na Stadionie

NIECH KTOŚ RAZ NA ZAWSZE ZLIKWIDUJE TEN BAŁAGAN!

Między blokami na osiedlu Stadion powstało nielegalne śmietnisko. I choć co miesiąc odpady są usuwane, to zaraz znów szybko ich przybywa, mimo że obok jest altana śmietnikowa. – Kto w końcu na dobre posprząta ten bałagan? – irytują się mieszkańcy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Starą kanapę, lodówkę, czy inne śmieci trzeba gdzieś wyrzucić. Ale dlaczego lądują one obok altany śmietnikowej, tuż pod naszymi oknami? – denerwuje się pan Jan, Czytelnik „Linii’, który zadzwonił w tej sprawie do redakcji.

Altana przy bloku należy do wspólnoty mieszkaniowej, a teren obok, gdzie regularnie składowane są różne śmieci, głównie o dużych gabarytach, do miasta. Dlatego też pan Jan szukał pomocy w urzędzie, wzywał też straż miejską. – Na 1 listopada zostaliśmy już z takim bałaganem (patrz foto). Czy teraz na święta sytuacja musi się powtórzyć? To wstyd, ale do nikogo to nie dociera. Interweniowałem, żeby zrobiono tam porządek, i nic. Ktoś powinien zamówić sobie kontener i tam wyrzucać odpady, a nie zostawiać je na miejskim terenie między śmietnikiem a blokiem nr 53. Zrobili sobie miejsce, w którym mogą bezkarnie wyrzucać śmieci! – bulwersuje się nasz Czytelnik.

Pan Jan dodaje, że na altanie jest napis informujący o tym, że tylko tam mogą być wrzucane odpady. – Może niech urząd miasta coś wymyśli, posadzi tam jakąś zieleń, postawi tablicę, bo od miesiąca jesteśmy pozostawieni z tą górą śmieci. Nie ma mamy dostępu do trzepaka, bo dojście do niego jest zagrodzone – zwraca uwagę Czytelnik.

„Linia” skontaktowała się w tej sprawie z urzędem miasta. Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej zadeklarował pomoc. W miejscu, gdzie składowane są śmieci, ma zostać ustawiona tabliczka informująca o zakazie wyrzucania odpadów pod karą administracyjną. – Będziemy kontrolowali to miejsce, wyślemy też również straż miejską – zapowiedział Andrzej Hałaczkiewicz. Niedługo przekonamy się, czy to pomoże…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.