Kino Oaza coraz bliżej

OTWOCK: BĘDĄ NOWOŚCI I DUŻO POLSKICH FILMÓW!

W połowie stycznia w gmachu Teatru im. Jaracza zostanie otwarte Kino Oaza. Tak spełnia się jedno z wielkich marzeń otwocczan.

PRZEMEK SKOCZEK

W środę, 23 listopada, Otwockie Centrum Kultury podpisało z firmą Cine Project Polska umowę, na mocy której w budynku teatru miejskiego zostanie uruchomione kino. Od ubiegłego tygodnia trwają prace związane z instalacją urządzeń i systemów niezbędnych do projekcji filmów w technologii cyfrowej. Montowany jest między innymi specjalny ekran, a także laserowy projektor cyfrowy oraz odpowiedni system nagłośnienia.

Realizacja wartego ponad 400 tys. zł projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dotacja tej instytucji pokryła 50 proc. kosztów realizacji, pozostałe pieniądze pochodzą z budżetu Otwocka. Dzięki inwestycji będzie można oglądać najnowsze kinowe przeboje, choć raczej nie w czasie ich premier, tylko z dwu– lub trzytygodniowym opóźnieniem. Wynika to m.in. ze skomplikowanych wymogów dystrybutorów. Obecnie trwają z nimi rozmowy, których efekty poznamy zaraz po nowym roku.

To, co wiemy na pewno już teraz, to fakt, że ze względu na umowę z PISF minimum 25 proc. seansów będą stanowiły filmy polskie. Ceny bilety nie będą przekraczały 20 zł, zostanie uruchomiona sprzedaż i rezerwacja internetowa. Więcej o planach i historii kina Oaza napiszemy w pierwszym styczniowym numerze „Linii”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.