Klejnot w koronie kabaretu

OTWOCK: KAPITALNE WYSTĘPY HRABI.

„I stała się rzecz ponura, gdy wciągnęła mnie czarna dziura. Oj, nie żyje mi się jak w raju, tylko jak w małpim gaju” – z pamięci próbuję odtworzyć fragment wiersza, który zaimprowizował na scenie „Jaracza” Dariusz Kamys. Jego zadaniem było stworzenie na szybko tekstu z otwockimi wątkami, które podrzucała z widowni publiczność.

PRZEMEK SKOCZEK

To, że kabaret Hrabi jest absolutnie wyjątkowy i należy do najlepszych w kraju nad Wisłą (prywatnie oceniam go wręcz jako najlepszy), wiedzą nawet przedszkolaki. Siła tej formacji to oczywiście fantastyczne teksty i pomysły sceniczne oraz zgrana i cudownie bawiąca się wspólną sztuką ekipa. Skecze Hrabi nie miałyby jednak nawet połowy swojej siły rażenia, gdyby nie ONA. Joanna Kołaczkowska to wulkan energii i dowcipu, klejnot w koronie polskiego kabaretu, sceniczna bestia, którą można oglądać i której można słuchać bez końca. Gdyby armia chciała ją wykorzystać na froncie, byłaby skuteczniejsza niż słynny zabójczy dowcip ze skeczu Monty Pythona.

Kołaczkowska ma oczywiście wspaniałych partnerów: Dariusza Kamysa, założyciela zespołu, z którym pracowała wcześniej w kultowej formacji Potem, Tomasza „Bajera” Majera i Łukasza Pietscha – pianistę, który od dawna jest też uczestnikiem licznych skeczy. Lekkość, polot, jazda „po bandzie”, surrealistyczne pomysły, słowna żonglerka – wszys-tko to znajdujemy w występach tej ekipy. Publiczność ich kocha z wzajemnością i to się czuło przez całe dwie godziny ich szalonego show.

Oczywiście artyści często wciągają widzów do gry, lubią wszelkie interakcje, o czym sam przekonałem się kilkukrotnie. Gdy podchodziłem bliżej z aparatem, Joanna Kołaczkowska potrafiła przerwać skecz, uśmiechnąć się słodko wprost do obiektywu, a potem rzucić partnerowi: „Och, wybacz, miałam taką małą sesyjkę”. A gdy w skeczu „Egzamin” (TE BUTY) szukała u mnie podpowiedzi, a ja nie byłem w stanie jej udzielić, powiedziała: „Fotograf i ja nie wiemy”.

W Otwocku Hrabi jest właściwie co roku, zawsze na zaproszenie hospicjum „Promyczek”. Od pewnego czasu daje po dwa występy i na oba bilety rozchodzą się momentalnie. Za rok znów ruszymy do wyścigu o te wariackie dwie godziny z najlepszym kabaretem w kraju.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.