Złodzieje polują na twoje prezenty!

UWAŻAJ NA SAMOCHODOWYCH WŁAMYWACZY.

Pod koniec roku przestępcy ruszyli na łowy. Złodzieje i włamywacze polują na zakupy, torby i prezenty pozostawione w samochodzie. W ten sposób już kilka osób straciło m.in. łyżwy, komputer, sprzęt nagłaśniający i piłę spalinową. W ciągu kilkunastu dni rabusie obłowili się na ponad 39 tys. zł.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pod koniec roku wiele osób wpada w szał przedświątecznych zakupów, zapominając o tym, że nasze roztargnienie często zauważają przestępcy, którzy grasują nie tylko w sklepach czy na bazarach, ale również na parkingach i ulicach. Obserwują auta i czekają na okazję, aby łatwy zdobyć łup. Polują na samochody, w których roztargniony właściciel zostawił zakupy, prezenty i inne wartościowe rzeczy.

– Najczęściej włamują się do auta nocą. Wybijają szybę i kradną to, co wpadnie im w ręce – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. W ostatnim czasie doszło do serii takich włamań. W nocy z 11 na 12 grudnia rabusie zakradli się na jedno z otwockich osiedli na Kresach, wybili szybę w peugeocie i ukradli m.in. radio, wzmacniacz, kolumny, łyżwy, a nawet markową kurtkę. – Starty oszacowano na 2 tys. 200 zł – zaznacza asp. sztab. Wasilewicz. Kilka dni wcześniej, również nocą, włamywacze przyczaili się na ul. Armii Krajowej w Otwocku.

– Wybili szybę w zaparkowanym samochodzie i ukradli nowoczesny komputer, a nawet szlifierkę. Straty oszacowano na 26 tys. zł – dodaje policjantka.

Złodzieje włamali się także do dostawczego volkswagena zaparkowanego w rejonie ul. Szkolnej i ul. Przewoskiej w Otwocku. Rabusie zabrali sprzęt nagłaśniający wart około 8 tys. zł, m.in. kolumny, mikrofon bezprzewodowy i tzw. ściemniacz do świateł scenicznych.

Z kolei w rejonie ul. Ordona w Józefowie przestępcy wybili szybę w volkswagenie, aby ukraść laptop, piłę spalinową i nawigację samochodową. Straty oszacowano na 3 tys. 100 zł – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. I dodaje, aby nie zostawiać na wierzchu zakupów, toreb, prezentów i innych pakunków.

– Nie powinno się zostawiać w samochodzie wartościowych przedmiotów. Natomiast podczas zakupów sprawunki chowajmy do bagażnika, a nie na tylne siedzenie w aucie – zaznacza asp. sztab. Wasilewicz. I radzi, aby, jeśli to możliwe, parkować samochód w oświetlonym miejscu lub tam, gdzie są kamery.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.