Sylwester pod gwiazdami

GDZIE WITAĆ NOWY ROK W PLENERZE?

Podobnie jak przed rokiem wspólne świętowanie Nowego Roku proponują Otwock i Karczew. Z kolei 1 stycznia wieczorem na pokazy fajerwerków zapraszają Józefów i Celestynów.

PRZEMEK SKOCZEK

Otwocka Noc Sylwestrowa przeniesie się w tym roku z „małpiego gaju”, czyli skweru VII Pułku Ułanów (do niedawna VII Pułku Łączności – przyp.red.), przed Teatr im. Jaracza, gdzie jest najlepsza sceneria dla tego typu wydarzenia. Zanim jednak wystrzelą korki szampana, warto skorzystać z zaproszenia do teatru, gdzie o godz. 22 rozpocznie się spektakl „Emigranci” Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów z grupy Tadeusza Hankiewicza. Wstęp na spektakl jest wolny, zaproszenia można odbierać w teatrze (ul. Armii Krajowej 4, tel. 22 779 36 43, 607 745 060). Po przedstawieniu zapraszamy na skwer obok „Jaracza”, gdzie czas umili muzyka dj–a, a o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

W Karczewie sylwestrowa zabawa rozpocznie się już o godz. 22.30 i potrwa aż trzy godziny. Odbędzie się tradycyjnie w sercu miasta, tj. na Rynku Zygmunta Starego. W programie największe przeboje grane przez dj–a, życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni. Warto też zarezerwować czas tydzień później, w niedzielę, 7 stycznia. W wyjątkowym koncercie noworocznym wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Odbiór zaproszeń trwa w sekretariacie Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Widok 2, tel. 22 780 65 16).

Bez szaleństw, za to z solidną porcją fajerwerków, odbędą się noworoczne spotkania 1 stycznia w Józefowie i Celestynowie. W Józefowie będzie to 10–minutowy pokaz przy muzyce, który rozpocznie się o godz. 20. W Celestynowie świętowanie zacznie się o godz. 17 od mszy w intencji mieszkańców, a potem na placu przed urzędem gminy odbędzie się pokaz sztucznych ogni (ok. godz. 18.10) i zabawa przy muzyce zespołu Fernando. pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.