Muszkieterowie w natarciu

JÓZEFÓW: JEDNAK BĘDZIE INTERMARCHE W MICHALINIE.

Grupa Muszkieterowie nie odpuszcza. W listopadzie został ogrodzony teren przy rondzie u zbiegu ulic Piłsudskiego i Granicznej w Michalinie. Jak poinformowała rzecznik inwestora, w tym miejscu powstanie sklep Intermarche.

SYLWIA WYSOCKA

Plany budowy Intermarche na działce przy ulicach: Piłsudskiego, Granicznej, Teatralnej oraz Armii Krajowej od początku budziły kontrowersje. Choć miały swoich zwolenników, przeciwko inwestycji protestowali m.in. miłośnicy zabytków, ekolodzy, zaniepokojeni powstaniem konkurencji handlowcy i mieszkańcy Michalina obawiający się o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły.

W lutym 2016 roku mówiło się nawet o tym, że działka została wystawiona na sprzedaż, a inwestor porzucił plany budowy sklepu. Wtedy w rozmowie z „Linią” Eliza Orepiuk-Szymura z Grupy Muszkieterowie oświadczyła jednak: – Kupiliśmy działkę po to, aby budować na niej supermarket. Nie sprzedaliśmy, ani nie sprzedajemy działki w Michalinie, bo nie jesteśmy firmą zajmującą się obrotem nieruchomościami. Zajmujemy się budową supermarketów i oddawaniem ich lokalnym przedsiębiorcom we franczyzę. W Józefowie cały czas planujemy ten cel zrealizować.

W 2016 roku toczyła się też batalia o wycinkę drzew na działce. Inwestor miał na to pozwolenie, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze, do którego zwróciły się organizacje ekologiczne protestujące przeciwko uszczuplaniu zieleni na terenie dawnego letniska Michalin, uchyliło decyzję o wycince. W uzasadnieniu SKO podkreśliło, że „nie można dopuścić do utraty tej wartości, którą dla miasta Józefowa tworzy istniejący tam drzewostan”.

Tymczasem w listopadzie wokół działki pojawiło się ogrodzenie, które ukrywa przed oczami przechodniów to, co dzieje się na terenie nieruchomości. Na ogrodzeniu widnieje napis „Teren prywatny”. Ponownie poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli inwestora. W po-łowie grudnia Eliza Orepiuk-Szymura poinformowała „Linię”, że „nieruchomość została ogrodzona ze względów bezpieczeństwa i jest to działka prywatna”. Podkreśliła też, że plany inwestora nie uległy zmianie. „Mamy wydane pozwolenie na budowę i zamierzamy postawić w tym miejscu Intermarche. Niestety nie jesteśmy jednak w stanie podać jeszcze żadnych terminów” – napisała Orepiuk-Szymura.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.