Nowy park w nowym roku

MIASTO DOSTANIE MILION ZŁOTYCH Z BUDŻETU PAŃSTWA.

Budowa nowoczesnej fontanny i tężni solankowej oraz remont muszli koncertowej – to inwestycje, które w tym roku będzie można zrealizować w parku miejskim. Otwock jako jedna z nielicznych gmin w Polsce ma otrzymać na ich realizację pomoc finansową z budżetu państwa.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To będzie sytuacja bezprecedensowa w historii miasta.

Do tej pory nigdy w budżecie państwa nie były zapisane wprost żadne pieniądze na inwestycje w Otwocku. Aż do teraz. Członkowie Klubu Radnych PiS w radzie miasta (Jarosław Łakomski, Andrzej Sałaga, Barbara Olpińska, Monika Kwiek, Krzysztof Kłósek, Jakub Kosiński i Jarosław Margielski) zwrócili się do poseł Anity Czerwińskiej o podjęcie działań w tym kierunku. Chodzi o zabezpieczenie przez posłów miliona złotych na pierwszy etap rewitalizacji otwockiego parku. Pieniądze byłyby przeznaczone na budowę nowoczesnej fontanny, tężni solankowej i remont muszli koncertowej.

– Zabytkowy park jest jednym z symboli Otwocka, który od kilkudziesięciu lat nie był remontowany. Realizacja opisanego przedsięwzięcia ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. Jednakże ze względu na istotę oraz wagę wnioskowanej kwestii zwracamy się do pani poseł o próbę podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie powyższych środków w budżecie państwa – odczytał wniosek na sesji budżetowej 18 grudnia przewodniczący Klubu PiS w radzie miasta Jarosław Łakomski.

– Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek. Głosowanie w sprawie najbliższych zmian w budżecie państwa odbędzie się w styczniu i wtedy poznamy ostateczną odpowiedź – dodał Jarosław Margielski. W imieniu radnych podziękował on obecnej na posiedzeniu poseł Anicie Czerwińskiej także za pomoc w sprawie niedokończonej galerii w centrum miasta. – To właśnie dzięki wstawiennictwu, zaangażowaniu i interwencji pani poseł udało się nadać odpowiedni bieg sprawom. Za pieniądze, które zabezpieczył wojewoda mazowiecki, można było wykonać prace na terenie tzw. dziury w centrum – przypomniał Margielski.

Dziękując radnym za dotychczasową współpracę, posłanka zapewniła, że mogą liczyć na dalsze wsparcie wszelkich działań, które pomogą przywrócić świetność miastu. – Otwock kojarzy się Polakom z pięknem. Bardzo chcielibyśmy je przywrócić, bo miasto i jego mieszkańcy na to zasługują – mówiła na sesji rady miasta Anita Czerwińska.

Uchwalając budżet Otwocka na 2018 rok, radni zabezpieczyli w nim dodatkowo 2 mln zł na rewitalizację parku. Chodzi m.in. o budowę nawierzchni z płyt gresowych, przyłączy sanitarnych, oświetlenia placu wokół fontanny oraz instalacji elektrycznych zasilających muszlę, fontannę i tężnię solankową.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.