Tunel na Majowej w maju?

OTWOCK: TRWA REMONT NA KOLEI.

Prace kolejowe w Otwocku idą pełną parą! Na wiosnę rozpocznie się budowa tunelu samochodowego na ul. Majowej. Roboty prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach modernizacji torów na odcinku Warszawa–Lublin. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 r.

ROB

Zanim będziemy szybko i komfortowo podróżować pociągami, musimy przetrwać uciążliwości związane z remontami na kolei. Niektóre prace na torach, stacjach i peronach już trwają, inne rozpoczną się niedługo.

– Konstrukcja wiaduktu kolejowego nad ul. Orlą została zdemontowana i wykonawca buduje nowe przyczółki. Na stacji kolejowej w Otwocku trwa demontaż torów, sieci trakcyjnej i dwóch z trzech peronów – informuje Karol Jakubowski z PKP PLK. Powstał również 200-metrowy tymczasowy peron, z którego, mimo prowadzonych na stacji robót, pasażerowie mogą bezpiecznie korzystać. Peron tymczasowy jest wyposażony w ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. – Bezpieczne dojście do peronu zostało wyznaczone od strony ul. Warszawskiej i ul. Rzemieślniczej oraz od strony dworca po istniejącym trzecim peronie. Zmiany w organizacji ruchu na stacji Otwock są uzgadniane z miastem – podkreśla Jakubowski.

Kolej szykuje się już do następnego etapu prac. – Teren na ul. Majowej jest przygotowywany do budowy pod torami tunelu dla samochodów. Roboty rozpoczną się prawdopodobnie w drugim kwartale 2018 r. Natomiast drugie bezkolizyjne skrzyżowanie zostanie wybudowane przy ul. Żeromskiego w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego – podkreśla Karol Jakubowski.

Przedstawiciel PKP PLK dodaje, że przebudowana stacja w Otwocku będzie bardziej funkcjonalna i lepiej przystosowana do obsługi pasażerów. – Trzy perony przejdą kompleksową modernizację, dzięki której zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności – podkreśla Jakubowski. – Zainstalowane będą nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie i nagłośnienie. Dojście na perony zapewni nowe przejście podziemne wyposażone w dwie windy i pochylnie. W ramach modernizacji wybudowane zostanie drugie przejście podziemne na wysokości teatru i urzędu miasta przy ul. Armii Krajowej w Otwocku – zaznacza.

Karol Jakubowski podkreśla, że roboty prowadzone w Otwocku są jednym z największych etapów inwestycji, którą PKP PLK prowadzą na linii Warszawa–Lublin. Od czerwca trwają już prace przy demontowaniu starych torów, sieci trakcyjnej i infrastruktury na stacjach i przystankach m.in. w Lublinie, Dęblinie, Garwolinie i Pilawie. Na odcinku Otwock–Pilawa zostanie wybudowany dodatkowy, drugi tor.

O wszystkich zmianach i utrudnieniach związanych z modernizacją linii kolejowej „Linia” informuje na bieżąco.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.