Słyszę cię, złodzieju!

WIĄZOWNA: KRADŁ PALIWO Z ZAPARKOWANEJ CIĘŻARÓWKI.

Spełnił się najgorszy koszmar rabusia. – Słyszę cię, złodzieju! – krzyknął właściciel ciężarówki, który przyłapał Arkadiusza K. na kradzieży paliwa. Rabuś zdębiał, a po chwili rzucił kanistry, gumowe wężyki i dał nogę. Przed stróżami prawa schował się… w szafie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Arkadiusz K., mieszkaniec Wiązowny, to drobny złodziejaszek, który szuka okazji do zarobienia łatwych pieniędzy.

Tym razem 33-latek połasił się na paliwo. Upatrzył sobie ciężarówkę zaparkowaną na terenie jednej z firm na terenie gminy, gdzie sam mieszka. Arkadiusz K. przyjechał samochodem, który zaparkował niedaleko przedsiębiorstwa. Wziął ze sobą trzy kanistry, gumowe wężyki i poszedł w kierunku ciężarówki. Rabuś przy tym tak bardzo hałasował, że usłyszał go właściciel.

– Zaniepokojony odgłosami, jakie dochodziły z podwórza, wyjrzał przez okno – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Właściciel krzyknął do hałasującego mężczyzny, który majstrował przy baku ciężarówki: „Słyszę cię, złodzieju!”. Arkadiusz K. osłupiał. Po chwili zostawił kanistry i rzucił się do ucieczki. Wsiadł do samochodu i pojechał do domu. Przerażony mężczyzna schował się… w szafie.

Liczył, że tu nie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Właściciel ciężarówki, który przyłapał rabusia na kradzieży paliwa z tira, dostrzegł złodzieja, gdy ten wsiadał do samochodu i odjeżdżał. Mężczyzna powiadomił policję. Sprawą zajęli się stróże prawa z posterunku w Wiązownie.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli porzucone przez sprawcę trzy kanistry i kilka gumowych wężyków. Szybko ustalili, kim jest mężczyzna, który próbował ukraść paliwo z ciężarówki – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz.Kiedy mundurowi pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny, Arkadiusza K. nigdzie nie było.

Doświadczeni policjanci bez trudu odkryli kryjówkę rabusia, który schował się przed nimi w szafie. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleziono jeszcze telefon komórkowy, który został jakiś czas temu skradziony w Warszawie. Skruszony złodziej przyznał się do wszystkiego. Teraz 33-latek odpowie nie tylko za paserstwo, ale także za usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.