Uratowali matkę i córkę

OTWOCK: POLICYJNA AKCJA W CENTRUM INTERWENCJI KRYZYSOWEJ.

Nie tylko odwaga cechuje dobrego policjanta. Równie ważne są opanowanie i empatia. Nie zabrakło ich st. post. Piotrowi Górnickiemu i st. post. Kamilowi Korkuciowi, którzy zostali wezwani przez pracowników Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku. Jedna z matek mieszkająca w ośrodku z czteroletnią córką załamała się, co mogło doprowadzić do tragedii. Dzięki ich profesjonalnej pomocy dramatyczna interwencja zakończyła się sukcesem.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pani Ewa* i jej czteroletnia córeczka były w trudnej życiowej sytuacji i znalazły schronienie w Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku. Jednak 25-letnia kobieta załamała się tym, co spotkało ją w życiu. Nagle zmieniła zdanie i chciała wyprowadzić się z córeczką z placówki, gdzie miała zapewnione poczucie bezpieczeństwa i opiekę. Pani Ewa zaczęła się pakować, chcąc opuścić placówkę, choć nie wiedziała, gdzie znajdzie dach nad głową dla siebie i dziecka.

Pracownicy centrum zauważyli, że kobieta była bardzo wzburzona i nie zachowywała się racjonalnie. – Kontakt z nią był bardzo utrudniony. Nie reagowała na żadne argumenty pracowników placówki, którzy próbowali ją przekonać, że to nie jest dobry czas na wyprowadzkę z małym dzieckiem, zwłaszcza że zaczął już zapadać zmrok – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Roztrzęsiona matka za wszelką cenę starała się strzec córeczki, którą trzymała przy sobie. Dziewczynka z każdą chwilą była coraz bardziej przestraszona i zdezorientowana. Doświadczeni pracownicy wiedzieli, że dziecko i jego matka potrzebują pomocy. Obawiali się, że trudna sytuacja i zły stan psychiczny kobiety mogą doprowadzić do tragedii. Dlatego wezwano na pomoc policję.

– Na miejsce błyskawicznie przyjechali patrolowcy – st. post. Piotr Górnicki oraz st. post. Kamil Korkuć – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz. Choć obaj od niedawna pełnią służbę w policyjnych szeregach, wykazali się empatią, spokojem, profesjonalizmem i stanowczością. Dzięki temu udało się im zażegnać kryzys. Policjanci przekonali kobietę, że potrzebuje pomocy, a jej córeczka jest bezpieczna i wróci do niej, gdy tylko jej stan się poprawi. Wtedy najważniejsze było odseparowanie dziewczynki od matki, której zdrowie i życie było zagrożone. Policjantom udało się to zrobić bez użycia siły. Dzięki temu dziecko nie było narażone na dodatkowy stres.

Funkcjonariusze sprawnie przeprowadzili interwencję i zapewnili bezpieczeństwo wszystkim osobom włączonym w tę wyjątkowo trudną sprawę. Przekonali kobietę, aby wsiadła do karetki pogotowia. 25-latka trafiła do szpitala, gdzie przez wiele dni odzyskiwała zdrowie.

Kobieta z pomocą odpowiednich instytucji stara się wrócić do normalnego życia.

Kilka dni temu na ręce powiatowego komendanta policji mł. insp. Huberta Białogrodzkiego wpłynęły podziękowania od pracowników Centrum Interwencji Kryzysowej, którzy są wdzięczni patrolowcom z otwockiej komendy. Dziękują st. post. Piotrowi Górnickiemu oraz st. post. Kamilowi Korkuciowi za zaangażowanie, opanowanie, empatię, zrozumienie trudnej sytuacji i za to, że w profesjonalny sposób interweniowali, udzielając pomocy dziewczynce i ocalili życie jej matce.

* Imię kobiety zostało zmienione

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.