Pożar na Kresach

OTWOCK: OGIEŃ WYBUCHŁ W ALTANCE.

We wtorek, 2 stycznia po godz. 11 otwoccy strażacy zostali wezwani do pożaru na posesji przy ul. Krakowskiej w Otwocku. W akcji brało udział kilka jednostek straży pożarnej.

AJka

Przed południem w małej altanie na jednej z posesji przy ul. Krakowskiej pojawił się ogień. Żywioł szybko trawił łatwopalne elementy. W mgnieniu oka altana stanęła w płomieniach, a pożar rozprzestrzenił się na budynek znajdujący się na sąsiedniej posesji. – Domownikom nic się nie stało, bo w porę dostrzegli zagrożenie i opuścili budynek – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Do akcji wkroczyło pięć zastępów straży i dwie jednostki ochotnicze (OSP Otwock-Wólka Mlądzka i OSP Karczew), interweniowały także sztab kryzysowy, pogotowie energetyczne i karetka pogotowia i sztab kryzysowy. Z żywiołem walczyło 26 strażaków. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. Zniszczeniu uległa jedynie część poddasza. Strażacy musieli również zaopiekować się kobietą, która, prawdopodobnie pod wpływem emocji, nagle źle się poczuła.

– Podaliśmy kobiecie tlen, dzięki czemu jej stan się poprawił i nie wymagała hospitalizacji – dodaje mł. kpt. Łodygowski. Strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i zabezpieczyli dach plandeką.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.